Jevgenij Malkin
Jevgenij Malkin Foto: hcsalavat.ru

BRATISLAVA 21. septembra (WEBNOVINY) – Do kontinentálnej hokejovej ligy sa postupne presúvajú všetky ruské hviezdy, ktoré pôsobia v NHL.

Svoj prvý zápas odohral v tejto sezóne v drese Metallurgu Magnitogorsk vo štvrtok aj Jevgenij Malkin.

„Genovi“ premiéra príliš nevyšla. „Magnety“ prehrali na ľade Salavatu Ufa 3:4 po predĺžení. Domáci hokejisti hviezdneho útočníka vôbec nešetrili.

V 10. minúte prvej tretiny sa Malkin rozhodol v oslabení pre individuálnu akciu, pred brankárom Tarasovom ho však čakala trojica hokejistov Ufy. Do „parády“ si ho zobral Andrej Zubarev, ktorý ho krásnym bodyčekom poslal na radosť domácich divákov k ľadu.

Ruskú megahviezdu v zápase navyše zatienil Sergej Zinovjev. Tridsaťdvaročný ruský útočník Salavatu tromi gólmi zabezpečil pre svoj tím tri body.

Po zápase Jevgenij Malkin pre oficiálnu stránku Kontinentálnej hokejovej ligy povedal: „Fanúšikovia museli byť so zápasom spokojní, ale pre mňa to bolo ťažké stretnutie. Nehral som tak dobre ako som si želal, ale verím, že v nasledujúcich zápasoch to bude lepšie.“

Prvý zápas v tejto sezóne odohrala vo štvrtok v Kontinentálnej hokejovej lige aj ďalšia ruská megahviezda. Útočník Alexander Ovečkin si počas výluky v NHL oblieka dres Dinama Moskva.

Vo štvrtkovom zápase jeho tímu proti Dinamu Minsk si Ovečkin na svoje konto pripísal „len“ jednu asistenciu, keď prihrával na gól Alexejovi Cvetkovovi. Alex však rozdal aj niekoľko bodyčekov. Jeho tvrdú hru do tela pocítil na vlastnej koži aj Čech Libor Pivko.

K víťazstvu Dinama Moskva nad Dinamom Minsk 7:2 prispel dvomi asistenciami aj slovenský obranca Dominik Graňák.

Výsledky:

Salavat Ufa – Metallurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení (1:0, 2:2, 0:1 – 1:0)

Góly: 15. Svitov, 30. 37. a 65. Zinovjev – 23. Zdunov, 24. Kosov, 60. Lisin

Dinamo Moskva – Dinamo Minsk 7:2 (0:1, 4:1, 3:0)

Góly: 23. Novák, 24. Solovjov, 35. Gynge, 40. Kasiančuk, 49. Sojin, 56. Cvetkov, 59. Kokarev – 11. Platt, 24. Stas