Video: NAKA zasahovala na Spiši, v prípade starej vraždy mafiána Novotného zadržala muža

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NAKA, polícia
Zásah Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Ako polícia informuje na sociálnej sieti, policajti zadržali jednu osobu a prehľadali viaceré priestory v Spišskej Novej Vsi a v obci Studenec v Levočskom okrese, 22. januára 2019. Foto: www.facebook.com

BRATISLAVA 22. januára (WebNoviny.sk) – Na Spiši od utorkového rána zasahovala Národná kriminálna agentúra (NAKA). Ako polícia informuje na sociálnej sieti, policajti zadržali jednu osobu a prehľadali viaceré priestory v Spišskej Novej Vsi a v obci Studenec v Levočskom okrese. „Zaisťovacie úkony súvisia so 17 rokov starou vraždou. Vyšetrovateľ z nej práve obvinil dve osoby,“ uvádza polícia.

Chcel prebrať jeho biznis aj priateľku

Prípad sa týka Emila Novotného, ktorý podľa polície „pred 18 rokmi vládol podsvetiu v Spišskej Novej Vsi“. „Žil najmä z výpalného, úžery a vymáhania. V pláne mal prevádzkovať aj budúcu diskotéku, ktorá by mu zarobila ďalšie peniaze,“ informuje polícia s tým, že jeho postavenie v podsvetí mu pravdepodobne závidel Vladimír M. (57).

Ten mal záujem prebrať Novotnému nielen jeho biznis, ale aj jeho priateľku. „Jedinú cestu, ako to dosiahnuť, zrejme videl v odstránení silného konkurenta,“ konštatuje polícia s tým, že obvinený obeť niekoľko dní sledoval, aby zistil jeho každodenný režim.

Usmrtili ho piatimi strelami

Následne 29. augusta 2001 čakal na Jilemnického ulici v Spišskej Novej Vsi spolu so Slavomírom S. (44). Po tom, ako pár minút pred polnocou vystúpil Emil Novotný pred svojím domom z Mercedesu, Vladimír M. a Slavomír S. ho usmrtili piatimi strelami a ušli, informuje polícia.

Vyšetrovateľ oboch obvinil z vraždy, za ktorú im v prípade dokázania viny hrozí trest 12 až 15 rokov väzenia. „Vyšetrovateľ už pracuje na podnete na väzobné stíhanie Vladimíra M . So Slavomírom S. je vyšetrovateľ v kontakte a budú s ním vykonané ďalšie procesné úkony,“ dodal polícia na facebookovej stránke.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra