Mario Balotelli
Mario Balotelli Foto: SITA/AP

RÍM 3. februára (WEBNOVINY) – Kontroverzný taliansky futbalista Mario Balotelli si pripísal svoje prvé góly v drese AC Miláno v rámci talianskej najvyššej súťaže Serie A po prestupe z Manchesteru City.

Nová akvizícia „rossoneri“ sa tak postarala o víťazstvo nad Udinese.

Gólový účet otvoril už v 25. minúte stretnutia, kedy nekompromisne ľavačkou prekonal brankára hostí Daniela Padelliho.

Výstredný útočník sa do tabuľky strelcov zapísal aj v 90. minúte, premenenou penaltou po faule Kolumbííjčana Luisa Muriela stanovil konečné skóre duelu na 2:1.

Je to skvelý pocit, ale musíme ísť ďalej,“ povedal Mario Balotelli po zápase pre televíziu Sky Sport.

Ako povedal v piatok po príchode do Milána,“prišiel, aby pomohol klubu vyhrať ligu“. Tabuľke kraľuje Juventus Turín s náskokom troch bodov pred druhým Neapolom s Marekom Hamšíkom.

Výsledky:

AC Miláno – Udinese 2:1 (1:0)

Góly: 25. a 90.1 Balotelli (druhý z pok. kopu) – 55. Pinzi

AC Milan 2-1 Udinese by goalsarena2012

FC Janov – Lazio Rím 3:2 (2:0)

Góly: 16. Borriello, 22. Bertolacci, 90.+ Rigoni – 58. Floccari, 82. Mauri (z pok. kopu)

Delfino Pescara – Bologna 2:3 (2:1)

Góly: 30. WEISS ml. (z pok. kopu), 45. D’Agostino (z pok. kopu) – 34. Diamanti (z pok. kopu), 50. Gilardino, 66. P. Kone

Vladimír Weiss ml. (Pescara) odohral celý duel a v 30. min strelil gól z pokutového kopu

PESC 2-3 BOL (All Goals) 03.02.2013 ourmatch.net by ourmatch

Siena – Inter Miláno 3:1 (2:1)

Góly: 21. Emeghara, 25. Sestu, 55. Rosina (z pok. kopu) – 22. Cassano, ČK: 55. Chivu (Inter)

Chievo Verona – Juventus Turín 1:2 (0:2)

Góly: 52. Thereau – 10. Matri, 42. Lichtsteiner