Memphis Depay
Obranca FC Middlesbrough Tomáš Kalas v súboji s futbalistom Manchestru United Memphisom Depayom počas stredajšieho zápasu Anglického ligového pohára, v ktorom o víťazovi rozhodol až penaltový rozstrel. Manchester, 28. október 2015. Foto: SITA/AP

MANCHESTER 29. októbra (WebNoviny.sk) – Osemfinále Ligového pohára bolo konečnou stanicou pre futbalistov Manchestru United. O postup pripravila zverencov Louisa van Gaala nevídaná strelecká impotencia.

S druholigistom FC Middlesbrough na domácom trávniku remizovali 0:0, gól nepadol ani v predĺžení a domáci zahodili až tri zo štyroch pokusov v záverečnom rozstrele zo značky pokutového kopu. Postupne neuspeli Wayne Rooney, Michael Carrick a Ashley Young. Jediný úspešný exekútor Andreas Pereira domácim postup nezachránil, lebo na opačnej strane uspeli proti Sergiovi Romerovi až traja strelci M´Borough. Strelecké suchoty United trvajú už 238 minút, keďže jeho hráči neskórovali ani pred štyrmi dňami v domácom súboji Premier League proti mestskému rivalovi City.

„Vo futbale sa ráta jediná vec a tou sú góly. Ak ich nedáte, nezvíťazíte. Mrzí ma to, lebo šance sme na to mali. Chýbalo nám aj šťastie, ale to si treba zaslúžiť,“ priznal rozladený tréner ManUtd Louis van Gaal. „Futbal je však aj o tom, že nabudúce sa môže všetko zmeniť. Veríme, že to dokážeme,“ dodal skúsený holandský kouč.

Tréner M´Borough, Španiel Aitor Karanka, povedal svojim zverencom po zápase, že boli lepší ako súper. „Lepší, sebavedomejší aj behavejší. Som na nich hrdý pre tieto atribúty. V penaltovom rozstrele môžete, ale aj nemusíte uspieť. Dôležitý je však výkon a ten bol dnes z našej strany skvelý,“ cituje Daily Mail Karanku. Spomenul aj vlaňajšok, keď v nevídanej penaltovej dráme jeho zverenci nestačili na FC Liverpool 13:14 a kopalo sa z bieleho bodu celkovo tridsaťkrát. „Presne tak to je s pokutovými kopmi. Raz uspejete, inokedy zasa nie,“ dodal Karanka, bývalý obranca Realu Madrid či Athletica Bilbao.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí osemfinále Anglického ligového pohára

– hralo sa na jeden zápas

Manchester City – Crystal Palace 5:1 (2:0)

FC Southampton – Aston Villa 2:1 (0:0)

Manchester United – FC Middlesbrough 0:0 po predĺžení, v rozstrele zo značky pokutových kopov 1:3

FC Liverpool – AFC Bournemouth 1:0 (1:0) – Martin Škrtel (FC Liverpool) hral od 33. minúty