Manchester united
"Lietajúci" hráči Manchestru United porazili Newcastle. Foto: SITA/AP

LONDÝN 26. decembra (WEBNOVINY) – Futbalisti Manchestru United zvíťazili v dramatickom stredajšom stretnutí 19. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League nad Newcastlom United 4:3, hoci trikrát prehrávali.

Gól mexického útočníka Javiera „Chicharita“ Hernándeza zo záveru duelu na Old Trafforde znamená, že zverenci Sira Alexa Fergusona majú na čele tabuľky už 7-bodový náskok.

Mestský rival a obhajca titulu Manchester City totiž prehral v Sunderlande 0:1 gólom Adama Johnsona a momentálne má skôr prácu s odrážaním náporu tretej Chelsea.

„The Blues“ po návrate z MS klubov FIFA v Japonsku, na ktorých podľahli vo finále v Jokohame s brazílskym Corinthians 0:1, majú výbornú formu.

Po nedeľňajšom triumfe 8:0 nad Aston Villou tentoraz zverenci Rafaela Beníteza uspeli „len“ 1:0 na trávniku Norwichu vďaka presnému zásahu Juana Matu, pre Španiela ide o 13. presný zásah v sezóne. Za Citizens zaostáva Chelsea o 4 body, pričom má jeden zápas k dobru. Minulú stredu triumfovala v Ligovom pohári na pôde Leedsu 5:1.

Javier Hernández zužitkoval výzvu z pravej strany od Michaela Carricka, ManUtd triumfoval divoko 4:3 a hostia si mohli držať hlavy v dlaniach o to tuhšie, že päť minút pred koncom mieril striedajúci Samuel Amoebi len do konštrukcie bránky.

Čisto matematicky pritom domáci – pri absencii zdravotne indisponovaných Wayna Rooneyho či Dannyho Wellbecka – dali 5 gólov, ale Jonny Evans okrem správnej siete našiel raz aj vlastnú. Duel zrejme bude mať dohru pred disciplinárkou, keďže Ferguson po polčasovej prestávke výdatne intervenoval u rozhodcov pod vplyvom Evansovho „vlastenca“ arbitri ho uznali, hoci striehnuci Papiss-Demba Cissé bol zrelý na odmávanie postavenia mimo hry pri centri Dannyho Simpsona.

Výsledky stredajších stretnutí 19. kola Premier League:

Manchester United – Newcastle 4:3 (1:2)

Góly: 25. Jonny Evans, 58. Evra, 71. Van Persie, 90. Javier Hernández – 4. Perch, 28. Jonny Evans (vlastný), 68. P.-D. Cissé

Norwich – Chelsea 0:1 (0:1)

Gól: 38. Juan Mata

Everton – Wigan 2:1 (0:0)

Góly: 52. Osman, 77. Jagielka – 82. Arouna Koné

Fulham – Southampton 1:1 (1:0)

Góly: 8. Berbatov – 85. Lambert (z 11 m)

Reading – Swansea 0:0

Sunderland – Manchester City 1:0 (0:0)