Sadio Mané
Sadio Mané zo Southamptonu sa teší zo svojho hetriku počas zápasu anglickej Premier League s Aston Villou. Southampton, 16. máj 2015. Foto: SITA/AP

LONDÝN 16. mája (WEBNOVINY) – Steven Gerrard si istotne predstavoval rozlúčku s domovským stánkom anglického futbalového klubu FC Liverpool inak.

Družina okolo dlhoročného kapitána „The Reds“, ktorý po skončení tejto sezóny zamieri do zámoria, totiž v sobotu v predposlednom 37. kole najvyššej anglickej súťaže na Anfielde podľahla londýnskemu mužstvu Crystal Palace 1:3, hoci od 26. minúty zásluhou Adama Lallanu viedla.

Góly Jasona Puncheona, Wilfrieda Zahu a Glenna Murrayho však znamenali obrat vo vývoji stretnutia. Slovenský stredný obranca Martin Škrtel odohral za Liverpool celý zápas.

Manému stačili necelé tri minúty

Senegalský futbalový krídelník Sadio Mané sa v sobotu zapísal do histórie anglickej Premier League ako autor najrýchlejšieho hetriku tejto súťaže.

Dvadsaťtriročný hráč Southamptonu skóroval v domácom stretnutí proti Aston Ville postupne v čase 12:22, 13:46 a 15:18 a zabezpečil svojmu mužstvu priebežné vedenie 3:0. Bývalý futbalista rakúskeho Red Bullu Salzburg a francúzskeho Metz potreboval na tri góly 2 minúty a 56 sekúnd.

Rekord držal Robbie Fowler

Southampton napokon zvíťazil 6:1, keď ešte v prvom polčase ďalšie dva presné zásahy domáceho tímu pridal Shane Long, za hostí skorigoval v nadstavenom čase Christian Benteke. Bodku za gólovými hodmi dal v 81. minúte domáci Graziano Pellé.

Mané prekonal doterajší rekord bývalého útočníka FC Liverpool Robbieho Fowlera, ktorý v auguste 1994 trikrát skóroval do siete Arsenalu Londýn v priebehu 4 minút a 33 sekúnd. Senegalský krídelník vylepšil Fowlerov zápis o 1 minútu a 37 sekúnd.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí predposledného 37. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:
Southampton – Aston Villa 6:1 (5:1)

Góly: 13., 14. a 16. S. Mané, 26. a 38. S. Long, 81. G. Pellé – 45.+ Benteke

Burnley – Stoke City 0:0