FA Cup
Paul Pogba z Manchestru United (vľavo) a Joao Moutinho z Wolverhamptonu počas zápasu FA Cupu. Wolverhampton, 16. marec 2019. Foto: SITA/AP

LONDÝN 16. marca (WebNoviny.sk) – Manchester United sa nepredstaví v semifinále futbalového FA Cupu. Zverenci Oleho Gunnara Solskjaera podľahli domácim hráčom Wolverhamptonu 1:2 v sobotňajšom zápase štvrťfinále a nepostúpili do ďalšieho kola.

Wolverhampton viedol v 70. min už 2:0 gólmi Raúla Jiméneza a Diega Jotu. Jediný gól United strelil v nadstavenom čase druhého polčasu Marcus Rashford.

Úradujúci anglický majster Manchester City postúpil do semifinále, v sobotu zdolal druholigový tím Swansea City 3:2. V stretnutí pritom prehrával po prvom polčase 0:2.

O obrat sa postarali v 69. min Bernardo Silva, v 78. min si dal vlastný gól Kristoffer Nordfeldt a minútu pred koncom rozhodol o triumfe favorita Sergio Agüero.