Messi_argentina
Argentínčan Lionel Messi v súboji s peruánskym futbalistom s Albertom Rodriguezomv v kvalifikačnom zápase o postup na MS 2014 do Brazílie. Foto: SITA/AP

LIMA 12. septembra (WEBNOVINY) – Futbalisti Argentíny s kapitánom Lionelom Messim v zostave získali v Peru iba bod za remízu 1:1 v utorňajšom stretnutí juhoamerickej kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2014 do Brazílie.

V tabuľke však so 14 bodmi zostali na čele.

O jediný gól „Albicelestes“ sa postaral útočník Gonzalo Higuaín, ktorý v 37. min odpovedal na presný zásah domáceho obrancu Carlosa Zambrana z prvej polovice úvodného polčasu.

„La Blanquirroja“ mohli viesť už v 3. minúte, ale brankár Sergio Romero zneškodnil pokutový kop Claudia Pizzara.

„Očakávali sme takýto náročný zápas. Na Argentínu sa chce každý vytiahnuť, zdolať ju. V Peru je veľmi ťažké hrať, trávnik nebol v dobrom stave,“ uviedol defenzívny stredopoliar Javier Mascherano.

Uruguajčania sa s Ekvádorčanmi rozišli takisto zmierlivo 1:1, aspoň bod pre nich zachraňoval vyrovnávajúcim gólom v 68. minúte Edinson Cavani.

Nezastaviteľný bombardér Radamel Falcao sa presadil aj v dueli v Čile a Kolumbijčania zásluhou víťazstva 3:1 poskočili na druhé miesto v tabuľke. „Je to nádherné. Boli sme si istí, že sa nám podarí zvíťaziť. Ukázala sa vyspelosť nášho tímu, ktorý nepoložil ani prvý inkasovaný gól,“ rozplýval sa 26-ročný zakončovateľ madridského Atlética.

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí juhoamerickej kvalifikácie o postup na MS 2014

Peru – Argentína 1:1 (1:1)

Góly: 32. Zambrano – 37. Higuaín

Paraguaj – Venezuela 0:2 (0:1)

Góly: 45. a 68. Rondón

Uruguaj – Ekvádor 1:1 (0:1)

Góly: 67. Cavani – 8. Caicedo (z pok. kopu), ČK: 90.+ Valencia (Ekv.)

Čile – Kolumbia 1:3 (1:0)

Góly: 41. M. Fernández – 58. J. Rodríguez, 73. Falcao, 76. T. Gutiérrez, ČK: 36. Medel – 84. Aguilar