Hc lev praha

MOSKVA 20. februára (WEBNOVINY) – Iba hráči Lokomotivu Jaroslavľ neuspeli v stredu v domácom prostredí v prvých zápasoch štvrťfinále play-off Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Lokomotiv pred vlastnými fanúšikmi nestačil na Severstaľ Čerepovec, ktorému podľahol 1:2.

Obhajca Gagarinovho pohára pre víťaza vyraďovacej časti z minulej sezóny Dinamo Moskva si poradil s nováčikom nadnárodnej súťaže Slovanom Bratislava 5:1, jediný presný zásah slovenského mužstva zaznamenal český krídelník Michal Vondrka.

Až dve stretnutia dospeli do predĺženia. Po bezgólovej šesťdesiatminútovke rozhodol o triumfe najúspešnejšieho klubu v základnej časti SKA Petrohrad nad Atlantom Mytišči nórsky útočník Patrick Thoresen v štvrtej minúte predĺženia. Tím CSKA Moskva dvakrát viedol nad Levom Praha, ale ďalší nováčik KHL si vynútil nadstavený čas. V presilovke potom duel ukončil v 75. min Jakov Rylov.

Druhé zápasy všetkých štyroch sérií sú na programe vo štvrtok 21. februára.

Výsledky stredajších duelov 1. kola play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) – hrá sa na štyri víťazstvá:

Lokomotiv Jaroslavľ – Severstaľ Čerepovec 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) – stav série: 0:1

Góly: 2. Kaľužnyj (Guskov, S. Kronwall) – 27. Stoľarov, 55. Šipačov (Stoľarov)

CSKA Moskva – HC Lev Praha 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 12. I. Radulov (Rylov, A. Radulov), 46. Kvaša (Denisov, Morrisonn), 75. Rylov (A. Radulov) – 24. Vrána (Birner, Řepík), 56. Řepík (Birner, Oystrick)

SKA Petrohrad – Atlant Mytišči 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Gól: 64. Thoresen (Průcha)

Dinamo Moskva – Slovan Bratislava 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) – stav série: 1:0

Góly: 9. Cvetkov (Kokarev, Petružálek), 18. Mosaľov (Kvapil), 34. Derľuk (Soin, Koňkov), 48. Petružálek (Kvapil, Soloviov), 51. Petružálek (Kokarev, Cvetkov) – 28. Vondrka (Miklík, J. Tabaček)