Jan Vertonghen, Romelu Lukaku
Romelu Lukaku z Manchestru United v súboji o loptu s Janom Vertonghenom (Tottenham Hotspur) počas zápasu 22. kola Premier League, v ktorom "červení diabli" na pôde "kohútov" zvíťazili 1:0. Londýn, 13. január 2019. Foto: SITA/AP.

LONDÝN 13. januára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Manchestru United zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 22. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2018/2019 na pôde Tottenhamu Hotspur 1:0.

ManUtd sa bodovo dotiahol na Arsenal

O jediný a zároveň rozhodujúci presný zásah ‚červených diablov‘ sa na konci prvého polčasu postaral Marcus Rashford, ktorý prekonal brankára Huga Llorisa krížnou strelou po prihrávke od Paula Pogbu. Domáci ‚Hotspur‘ si tak skomplikovali boj o titul, keďže aj po nedeli strácajú na vedúci FC Liverpool 9 bodov.

Tím z Old Traffordu je síce so 41 bodmi naďalej na 6. priečke v priebežnej tabuľke súťaže, avšak bodovo sa už dotiahol na piaty Arsenal. ManUnited si v Premier League pripísal piate víťazstvo v sérii a pod vedením nového kouča Oleho Gunnara Solskjaera ešte ani raz neprehral.

Bournemouth neskóroval v Liverpoole

V prvom zápase dňa zvíťazil Everton nad Bournemouthom 2:0. Klub z „modrej časti“ Liverpoolu sa ujal vedenia v 61. minúte, keď obranca Kurt Zouma zužitkoval center Lucasa Digneho z ľavej strany. Hostia vyslali na bránu súpera až sedem striel, ale Jordan Pickford neinkasoval ani raz.

V nadstavenom čase ešte poistil víťazstvo domácich Dominic Calvert-Lewin, pre ktorého to bol štvrtý gól v aktuálnej ligovej sezóne. Everton sa vďaka zisku troch bodov dostal na desiatu priečku tabuľky, Bournemouth zostáva dvanásty.