Robin Van Persie
Radosť kanoniera Manchestru United Robina Van Persieho po jednom zo svojich gólov v zápase proti Southamptonu. Foto: SITA/AP

LONDÝN 2. septembra (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Liverpool aj so Slovákom Martinom Škrtelom v zostave prehrali v 3. kole najvyššej anglickej futbalovej súťaže s londýnskym Arsenalom 0:2.

Skóre na Anfield Road otvoril v 31. minúte Lukas Podolski. Druhý gól „kanonierov“ pridal po zmene strán v 68. minúte Santi Cazorla. Pre zverencov francúzskeho trénera Arséna Wengera bolo víťazstvo nad „The Reds“ prvým v sezóne.

Kapitán slovenskej reprezentácie odohral celý zápas a v 47. minúte dostal žltú kartu.

V nedeľu sa hrali aj ďalšie dva zápasy 3. kola. Futbalový tréner Alex Ferguson oslávil svoj 1000. ligový zápas na lavičke Manchestru United nedeľňajším víťazstvom na ihrisku FC Southampton (3:2). Pekný darček k jubileu dala 70-ročnému kormidelníkovi nová posila Robin van Persie, ktorý sa prezentoval hetrikom.

Dvadsaťdeväťročný holandský zakončovateľ tiež dosiahol osobný míľnik, keď v nadstavenom čase strelil svoj 100. gól v Premier League. Rodák z Rotterdamu sa zapísal prvýkrát do streleckej listiny v prvom polčase a v druhom dejstve potom dvoma gólmi strhol víťazstvo na stranu „červených diablov“.

V poslednom nedeľňajšom zápase remizovali futbalisti Newcastlu United s Aston Villou 1:1.