Slovan privítal na svojom ľade víťaza Gagarinovho pohára
Alexander Dergačiov (v strede) zo SKA Petrohrad počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) proti HC Slovan Bratislava. Bratislava, 17. september 2015. Foto: SITA/Marko Erd

MOSKVA 19. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti obhajcu trofeje Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) z Petrohradu zvíťazili v sobotu na ľade Medveščaku Záhreb 4:3.

Ruský šampión síce po dvoch tretinách prehrával s domácim tímom 2:3, v poslednej tretine však dvomi gólmi otočil zápas vo svoj prospech.

Darilo sa aj Viťazu Podoľsk, ktorý uspel v Helsinkách s domácim Jokeritom 2:1 po samostatných nájazdoch. Víťazstvá hosťujúcich tímov skompletizoval Spartak Moskva výhrou 5:2 na ľade bratislavského Slovana.

Súhrn výsledkov sobotňajších duelov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Jokerit Helsinki – Viťaz Podoľsk 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 7. Jormakka – 34. Kempe, rozhodujúci sam. nájazd Kučeriavenko

Medveščak Záhreb – SKA Petrohrad 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Góly: 17., 31. a 46. Smoleňák – 4. J. Lindström, 26. Dadonov, 42. Šipačov, 53. A. Belov

HC Slovan Bratislava – Spartak Moskva 2:5 (0:1, 0:0, 2:4)

Góly: 47. T. Surový, 56. L. Nagy – 1. Klimenko, 45. Levickij, 47. Genoway, 54. Genoway, 58. Radil