KHL_hokej
Jaroslav Janus Foto: ak-bars.ru

NOVOGOROD 18. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s Torpedom Nižnij Novgorod 2:3 po samostatných nájazdoch.

Za ruský tím hral aj Alexander Siomin z NHL.

Od úvodu sa hral rýchly a kombinačný hokej. Domáci si vytvárali vďaka nedisciplinovanosti hostí tlak, ale brankár Janus svoj tím niekoľkokrát podržal.

V 19. min otvoril skóre Roman Kukumberg. Domácim sa podarilo vyrovnať hneď po prvej prestávke, keď po faule Kukumberga premenil Michail Varnakov nariadené trestné strieľanie.

Slovan potom nevyužil takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov a v 40. min inkasoval z hokejky Thörnberga pri vlastnom oslabení.

Bratislavčania boli v tretej časti hry aktívnejší, snažili sa vyrovnať. Podarilo sa im to v 54. min, Kukumberg našiel Miklíka, ktorý z dobrej pozície skóroval. V predĺžení bol Slovan lepším tímom, rozhodli však až samostatné nájazdy. O bode navyše pre Torpedo rozhodol vo štvrtej sérii Dmitrij Makarov.

VÝSLEDOK:

Torpedo Nižnij Novgorod – HC Slovan Bratislava 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly:

18:38 – 0:1 Kukumberg

21:47 – 1:1 Varnakov (trestné strieľanie)

Vylúčenia:

03:10 Ivan Švarný (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

05:33 Martin Štrajnoch (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

05:33 Martin Thörnberg (Torpedo) – 2 min. (hrubosť)

08:40 Roman Kukumberg (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

12:07 Roman Kukumberg (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

25:50 Michail Varnakov (Torpedo) – 2 min. (hákovanie)

26:54 Martin Thörnberg (Torpedo) – 2 min. (sekanie)

37:11 Michel Miklík (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

51:37 Ján Lipiansky (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 30:28, vylúčenia: 3:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Dejev, Zacharov – Metalnikov, Sirotkin, 5500 divákov

Nižnij Novgorod: Kovaľ – Malenkich, Hietanen, Varlamov, Kousa, Vasiliev, Jevsejenkov – Krikunov, D. Makarov, Thörnberg – Varnakov, Ellison, Siomin – Ugarov, Gorbunov, M. Potapov – Valujskij, Galuzin, Černov

Slovan: Janus – Ľ. Višňovský, Štajnoch, Sekera, Švarný, Sersen, J. Tabaček – L. Hudáček, Bližňák, Bartovič – Michel Miklík, Lipiansky, Vondrka – Kukumburg, Kytnár, Dravecký – Ölvecký, A. Šťastný, M. Daňo – T. Mikúš

Zverenci trénera Rostislava Čadu týmto stretnutím zakončili trojzápasovú sériu na ľadoch súperov, ktorá začala prehrou v Jaroslavli, kde „belasí“ nestrelili v Arene-2000 domácemu Lokomotivu ani gól a prehrali 0:4. Druhý zápas sa však už Slovanistom vydaril, pretože oni boli tímom, ktorý neinkasoval. Hokejisti nováčika KHL porazili v piatok Atlant Mytišči 2:0.

Tréner Rostislav Čada oproti piatkovému zápasu zostavu nezmenil. V bránke chytala jednotka Jaroslav Janus. Českému kormidelníkovi opäž chýbal kapitán Miroslav Šatan, ktorý na tento trip neodcestoval. Tridsaťosemročný útočník sa stále lieči z úrazu hlavy a podvrtnutia krčnej chrbtice, ktoré utrpel po strete so Zdenom Chárom z HC Lev Praha.

„Belasí“ sa najbližšie predstavia v KHL už pred domácimi fanúšikmi, keď v stredu hostia v Slovnaft Aréne Torpedo Nižnij Novgorod, ktorému tak budú môcť nedeľňajšiu prehru vrátiť.

Viac k osobe Alexander SiominIvan ŠvarnýJán LipianskyJaroslav JanusMichel MiklíkMiroslav ŠatanRoman KukumbergRostislav Čada