Tomáš Surový
Slovenský útočník Tomáš Surový z HC Lev Praha (vpravo) v súboji s hokejistom CSKA Moskva. Foto: cska-hockey.ru

MOSKVA 24. februára (WEBNOVINY) – Hokejisti Severstaľu Čerepovec zdolali v nedeľňajšom treťom zápase 1. kola play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade Lokomotiv Jaroslavľ 3:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1. O ich triumfe rozhodol 33 sekúnd pred koncom tretej tretiny Nikita Alexejev.

V súbežne hranom stretnutí sa Atlantu Mytišči podarilo znížiť stav série s petrohradským SKA na 1:2. Na domácom štadióne zvíťazil 3:1, a to najmä vďaka vydarenej druhej tretine, v ktorej jeho hráči strelili všetky svoje tri góly.

HC Lev Praha neuspel proti CSKA Moskva ani na tretí pokus, hráčom z ruského hlavného mesta chýba už len jedno víťazstvo k postupu do 2. kola play-off.

Pražania viedli od 21. min zásluhou Jiřího Novotného. Na jeho presný zásah však odpovedali hostia v 29. min, a to hneď dvakrát – na 1:1 vyrovnal Ožiganov a CSKA sa ujal vedenia vďaka Davisovi. V tretej tretine upravil skóre na konečných 1:3 Prochorkin.

V nedeľu sa nedarilo ani hokejistom Slovana Bratislava, ktorí prehrali s obhajcom Gagarinovho pohára aj tretí zápas a podobne ako pražský tím sú na pokraji vyradenia.

Výsledky nedeľňajších duelov 1. kola play-off KHL:

(hrá sa na štyri víťazstvá)

HC Slovan Bratislava – Dinamo Moskva 2:4 (1:0, 1:4, 0:0) – stav série 0:3

Góly: 3. Bližňák (Miklík, Sersen), 23. Kytnár (L. Hudáček, Mojžíš) – 24. Sopin (Soin), 26. Kvapil (Sopin, Jeriomenko), 36. Graňák (Kokarev, Petružálek), 39. Petružálek (Cvetkov, Kokarev)

HC Lev Praha – CSKA Moskva 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) – stav série: 0:3

Góly: 21. J. Novotný (Oystrick) – 29. Ožiganov (A. Radulov), 29. Davis (Sprukts, Viktor Kozlov), 53. Prochorkin (Kvaša)

Severstaľ Čerepovec – Lokomotiv Jaroslavľ 3:2 (0:1, 1:1, 2:0) – stav série: 2:1

Góly: 25. Anisin (Alexej Medvedev), 51. Jegoršev, 60. Alexejev (Laakso) – 11. S. Kronwall (Dixon), 33. Plotnikov (Galimov)

Atlant Mytišči – SKA Petrohrad 3:1 (0:1, 3:0, 0:0) – stav série: 1:2

Góly: 24. O. Jašin (Šmeľov), 26. Engqvist (Michnov, Majorov), 37. Gluchov (Kosmačiov) – 3. Kučeriavenko