Slovan - Lokomotiv 5:3
Sprava: Hráč Slovana Mário Bližňák a hráč Lokomotiv Sergej Koňkov počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ. Bratislava, 8. december 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili vo svojom treťom stretnutí zo štvorzápasovej decembrovej domácej série nad Lokomotivom Jaroslavľ 5:3.

„Belasí“ v úvode druhej tretiny prehrávali 0:2, potom sa však dvakrát presadil Miroslav Šatan. Hosťujúci tím išiel ešte raz do vedenia, ale domáci v tretej časti hry po góloch Marka Daňa, Mária Bližňáka a Andreja Šťastného otočili výsledok vo svoj prospech. Najlepšími hráčmi zápasu boli Miroslav Šatan a Iľja Gorochov.

Zverenci trénera Rostislava Čadu vrátili Jaroslavľu prehru z tejto sezóny, keďže v Arene 2000 v októbri neuspeli. V predchádzajúcom ročníku Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) ruský tím pred vlastnými fanúšikmi zdolali 3:2, ale vonku po výsledku 0:4 body nezískali.

Obrazom: Slovan vyhral prestrelku s Lokomotivom Jaroslavľ

Sprava: Hráč Slovana Martin Bakoš a hráč Lokomotiv Jegor Jakovlev počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ. Bratislava, 8. december 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Hráč Lokomotiv Iľja Koreňov (vpravo) počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ. Bratislava, 8. december 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Zľava: Hráč Slovana Miroslav Šatan a hráč Lokomotiv Vitalij Višnevskij počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ. Bratislava, 8. december 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Hráč Slovana Miroslav Šatan počas hokejového zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ. Bratislava, 8. december 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Slovanisti hrali v nedeľu v špeciálnej edícii fialových dresoch, ktoré pôjdu všetky do dražby, ktorej výťažok poputuje na konto Združenia na pomoc detskej onkológii. Klub sa netradičnou farbou dresov rozhodol podporiť boj proti onkologickým ochoreniam.

Bratislavčania majú v tabuľke Západnej konferencie na konte 40 bodov a ich strata na ôsmy Jaroslavľ je momentálne dvanásť bodov. Ďalšie stretnutie odohrajú už v pondelok, kedy hostia Atlant Mytišči. Úvodné buly je v Slovnaft Arene na programe o 19:00.

VÝSLEDOK:

HC Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)

Góly:

15:36 – 0:1 I. Koreňov (I. Gorochov) – presilová hra

21:52 – 0:2 I. Musatov (M. Redlihs, V. Chlopotov)

26:14 – 1:2 M. Šatan (M. Sersen)

31:17 – 2:2 M. Šatan (V. Mihálik, J. Sigalet) – presilová hra

35:00 – 2:3 S. Plotnikov (I. Gorochov, S. Koňkov)

47:22 – 3:3 M. Daňo (M. Bakoš)

48:50 – 4:3 M. Bližňák (M. Vondrka, M. Miklík)

52:29 – 5:3 A. Šťastný (M. Sersen, M. Štajnoch)

Vylúčenia:

04:35 Jonathan Sigalet (Slovan) – 2 min. (držanie)

11:46 Andrej Šťastný (Slovan) – 2+2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

17:00 Michal Sersen (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

28:53 Miroslav Šatan (Slovan) – 2 min. (zdržiavanie hry)

29:41 Igor Musatov (Lokomotiv) – 2 min. (nedovolené bránenie v hre)

39:17 Jegor Jakovlev (Lokomotiv) – 2 min. (nedovolené bránenie v hre)

44:33 Mikelis Redlihs (Lokomotiv) – 2 min. (podrazenie)

58:35 Peter Ölvecký (Slovan) – 2 min. (zdržiavanie hry)

strely na bránu: 32:23, vylúčenia: 6:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Ravodin, Romasko – Zacharenkov, Sadovnikov, 10 055 divákov (vypredané)

Zostavy:

Slovan: Janus – Škoula, Sersen, V. Mihálik, Sigalet, Štajnoch, Mojžíš – Miklík, Bližňák, Vondrka – Radivojevič, Ölvecký, Bartovič – Šatan, A. Šťastný, L. Hudáček – Daňo, Matoušek, M. Bakoš

Lokomotiv: Sanford – Gorochov, Ľubuškin, Holös, S. Kronwall, Zotov, V. Višnevskij, Jakovlev – Plotnikov, Apaľkov, Koňkov – M. Redlihs, Chlopotov, Musatov – Averin, J. Petrov, Černikov – Maľcev, Kapustin, Koreňov

I. tretina

Obe mužstvá vychádzali od prvej minúty z pozornej defenzívy.

Po obojstranne opatrnom úvode bola aktivita na hokejkách hráčov Jaroslavľa, ktorým pomohli aj tri presilové hry. Slovan sa v nich aj vďaka výbornému Janusovi dokázal dlho brániť.

V 16. min už domáci mysleli na koniec oslabenia, keď Kapustin našiel spoza bránky voľného Koreňova a ten otvoril skóre – 0:1.

Pri ďalšej presilovke hostí sa dostával do dobrej príležitosti Bartovič, ale trafil len Sanforda.

Domáci hrali v prvej tretine až osem minút v oslabení a na vážnejšie ohrozenie bránky Lokomotivu nemohli myslieť.

II. tretina

V druhej časti hry sa zvýšila aktivita hráčov vo fialových dresoch.

„Belasých“ však schladil Musatov, ktorý sa ľahko dostal od bočného mantinelu cez Ölveckého s Mihálikom a poslal puk za chrbát bezmocného Janusa – 0:2.

V 27. min vyrazil Sersenovu strelu Sanford len pred Šatana, ktorý puk dorazil do siete – 1:2.

Následne brankár Jaroslavľa predviedol skvelý zákrok po strele Škoulu od modrej.

Domáci ožili a v 32. min stál Šatan opäť na správnom mieste, keď Mihálikova strela v početnej výhode sa odrazila od zadného mantinelu priamo na jeho hokejku a domáci útočník už nemal problém poslať puk do siete – 2:2.

V 35. min zazvonila po akcii Miklíka pravá žŕdka a Vondrka z dorážky trafil zasa hornú. Z protiútoku šokoval tribúny Plotnikov, ktorého na pravom kruhu veľmi dobre našiel Koňkov – 2:3.

III. tretina

Domáci hrali v úvode tretej dvadsaťminútovky dve presilové hry, z ktorých však nič nevyťažili. V 48. min poskakoval puk po Bakošovej aktivite v bránkovisku, kde sa najlepšie zorientoval Marko Daňo a strelil druhý gól v sezóne – 3:3.

O 88 sekúnd už domáci viedli, pred Sanfordom sa najlepšie zorientoval Bližňák – 4:3. Slovan pokračoval v aktívnej hre a strelil aj ďalší gól zásluhou Andreja Šťastného – 5:3.

Jaroslavľ potom zatlačil Bratislavčanov pred Janusa, ale obrana domácich na čele s pozorným brankárom odolala. Nič na tom nezmenila ani záverečná presilovka hosťujúceho tímu. Belasí, tentoraz fialoví, si do tabuľky pripísali cenné tri body.

Hlasy:

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Dlho sme nezaslúžene prehrávali. Súperovi pomohla šesťminútová presilovka v prvej tretine, ktorú sme veľmi dobre ubránili, ale paradoxne pred jej koncom sme dostali gól. Postupne sme vyrovnali hru. Mohli sme dať gól na 3:2, namiesto toho sa potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a inkasovali sme. Nepoložilo nás to, dali sme v tretej tretine tri góly a súhlasím s trénerom hostí, že sme zaslúžene vyhrali.“

Piotr Vorobijov (tréner Lokomotivu): „Slovan vyhral zaslúžene. Jeden a pol tretiny sme hrali veľmi dobre, ale prišla únava po dlhej sérii zápasov u súperov. Máme v tíme množstvo mladých hráčov, ktorí potrebujú zberať skúsenosti. Nehrali sme ideálne, postupne nám dochádzali sily. Musíme ešte tvrdo pracovať.“

Miroslav Šatan (útočník Slovana): „Dnes rozhodlo, že sme nezabalili zápas. Na začiatku časť mužstva hrala a časť akoby čakala. Od druhej tretiny sa pridali všetci a postupne sme začali otáčať výsledok na našu stranu. V tretej časti hry sme už mali prevahu, prebudili sa aj diváci, ktorí nás tlačili dopredu. Bolo skvelé vidieť hrať celé mužstvo. Je to výborný pocit, keď vyhráme doma pred týmto výborným publikom. Každý je rád, ak strelí po dlhom čase gól. Teším sa, že sa mi to podarilo. Bolo to v momentoch, keď tím potreboval skórovať.“