Willian, Dele Alli
Hráč Chelsea Wilian, vľavo, v súboji s Dele Allim z Tottenhamu počas zápasov Premier League. 24. november 2018 Foto: SITA/AP

LONDÝN 24. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Tottenhamu zvíťazili v šlágri 13. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League, keď v sobotu večer v londýnskom derby zdolali FC Chelsea 3:1.

„Spurs“ mali skvelý vstup do zápasu, keď po 16 minútach viedli už 2:0 po hlavičke Delliho Alliho a ďalekonosnej technickej strele Harryho Kanea k žrdi Arrizabalagovej bránky. Po zmene strán sa v drese domácich po samostatnej akcii z pravého krídla presadil Son Hung-min, ktorý z blízka obstrelil gólmana hostí.

ManCity bez prehry

V 85. min už len skorigoval výsledok striedajúci hráč „The Blues“ Olivier Giroud. Tottenham uštedril zverencom Maurizia Sarriho prvú prehru v tejto sezóne, vďaka čomu ich predstihol v ligovej tabuľke. „Spurs“ patrí s 30 bodmi 3. priečka, Chelsea je s 28 bodmi štvrtá.

Bez prehry v Premier League zostávajú futbalisti úradujúceho majstra Manchestru City, ktorí zvíťazili na pôde West Hamu vysoko 4:0. „Citizens“ o svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, postupne sa presadili David Silva, Raheem Sterling a Leroy Sané. Po zmene strán v nadstavenom čase už len spečatil výsledok stretnutia svojím druhým zásahom Sané.

Salah otvoril skóre

Trpkosť prehry v Premier League naďalej neokúsili ani futbalisti Liverpoolu, ktorí na trávniku Watfordu zvíťazili 3:0. Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre stretnutia v 67. min Mohamed Salah, o 9 minút neskôr zvýšil vedenie hostí Trent Alexander-Arnold.

„The Reds“ dohrávali zápas bez vylúčeného Jordana Hendersona, napriek tomu sa im ešte podarilo skórovať, keď sa v 89. min šestnástke hlavou presadil Roberto Firmino. Liverpoolu patrí v Premier League naďalej 2. priečka, na prvý Manchester City s 35 bodmi stráca 2 body.

Na vlastnom trávniku zaváhal Manchester United, keď sa na štadióne Old Trafford zrodila bezgólová remíza s Crystal Palace. Zverenci trénera Josého Mourinha zaostávajú za mestským rivalom a lídrom súťaže „Citizens“ už o 14 bodov, na štvrtú priečku zaručujúcu účasť v Lige majstrov strácajú 7 bodov.

Premier League – 13. kolo

• sobota

Brighton – Leicester 1:1 (1:0)
Góly: 15. G. Murray – 79. Vardy (z pok. kopu), ČK: 28. Maddison (Leicester) po druhej ŽK

Everton – Cardiff 1:0 (0:0)
Gól: 59. Sigurdsson

Fulham – Southampton 3:2 (2:1)
Góly: 33. a 63. Mitrovič, 43. Schürrle – 18. a 53. S. Armstrong

Manchester United – Crystal Palace 0:0

Watford – FC Liverpool 0:3 (0:0)
Góly: 67. Salah, 76. Alexander-Arnold, 89. Firmino, ČK: Henderson (Liverpool) po druhej ŽK

West Ham – Manchester City 0:4 (0:3)
Góly: 34. a 90.+ Sané, 11. David Silva, 19. Sterling

Tottenham – FC Chelsea 3:1 (2:0)
Góly: 8. D. Alli, 16. H. Kane, 55. Son Hung-min – 85. Giroud