Lionel Messi
Lionel Messi z tímu FC Barcelona. Foto: archívne, SITA/AP.

MADRID 30. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Barcelona triumfovali v mestskom derby nad Espanyolom 2:0 v rámci sobotňajšieho programu 29. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy.

Messiho góly

Oba zásahy víťazného tímu dosiahol Lionel Messi. Po bezgólovom prvom polčase skóre otvoril v 71. min a uzavrel ho o 17 minút neskôr. FC Barcelona je na čele 20-člennej tabuľky, Espanyol je na 14. mieste.

Hviezdny Argentínčan Messi suverénne kraľuje tabuľke kanonierov španielskej elity. V aktuálnej sezóne strelil už 31 gólov, druhý je jeho spoluhráč Luis Suárez s 18 zásahmi.

Atlético Madrid s jasným triumfom

Celta Vigo so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zdolala Villarreal 3:2. „Žltá ponorka“ pritom viedla už v 15. min 2:0, domáca Celta však otočila skóre stretnutia v II. polčase. Dva góly strelil Iago Aspas, jeden pridal Maximiliano Gómez. Lobotka odohral celý duel.

Vo večernom stretnutí zvíťazilo Atlético Madrid na ihrisku Alavésu vysoko 4:0. Hostia po jedenástich minútach viedli už 2:0 po zásahoch Saúla Ňígueza a Diega Costu, ďalšie góly po zmene strán pridali Álvaro Morata a Thomas. Atléticu patrí v tabuľke La Ligy druhá priečka, za vedúcim FC Barcelona zaostáva o 10 bodov.

La Ligy 2018/2019 – 29. kolo

Getafe – Leganés 0:2 (0:1)
Góly: 49. M. Santos, 83. Juanfran

FC Barcelona – Espanyol Barcelona 2:0 (0:0)
Góly: 71. a 89. Messi

Celta Vigo – Villarreal 3:2 (0:2)
Góly: 50. a 86. Aspas (druhý z 11 m), 71. Maximiliano Gómez – 11. Ekambi, 15. Alfonso