Jaroslav Halák
Útočník New Jersey Devils Jordin Tootoo sa snaží prekonať brankára 'ostrovanov' Jaroslava Haláka počas štvrtkového prípravného zápasu NHL, v ktorom 'diabli' zvíťazili 2:1 po samostatných nájazdoch. Foto: SITA/AP

NEW YORK 3. októbra (WEBNOVINY) – Zo štyroch slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili vo štvrtkových prípravných stretnutiach pred novou sezónou zámorskej NHL, sa z víťazstva tešil iba Richard Pánik. Jeho Tampa Bay zdolala Floridu Tomáša Kopeckého 3:0. Ani jeden zo Slovákov nebodoval.

Tampu priviedol k výhre 21 úspešnými zákrokmi a shutoutom Jevgenij Nabokov. Pánik odohral 12:15 min, Tomáš Kopecký ohrozil Nabokova počas necelých dvanástich minút pobytu na ľade dvakrát.

Brankár Jaroslav Halák inkasoval v bránke New Yorku Islanders len raz z 22 pokusov hráčov New Jersey. Po remíze 1:1 v riadnom hracom čase i predĺžení rozhodol nájazdovú lotériu pre Devils úspešným pokusom Travis Zajac.

Obranca Martin Marinčin odohral v drese Edmontonu vyše 21 minút proti Vancouveru, Oilers prehrali 1:2. Vo vysokej nadmorskej výške Colorada Springs absentoval v súboji Colorada a Los Angeles v zostave Kings Marián Gáborík, ktorý si doliečuje zdravotné problémy. Oba tímy sa stretnú opäť v sobotu v Las Vegas. Kings vyhrali vo štvrtok nad Coloradom 2:1 po sam. nájazdoch a dosiahli piate víťazstvo v príprave v rade.

Výsledky štvrtkových prípravných stretnutí pred novou sezónou hokejovej NHL:

Washington – Philadelphia 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Calgary – Winnipeg 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Edmonton – Vancouver 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

– Martin Marinčin (Edmonton) 0+0, -1, 1 strela, 21:34 min

New Jersey – New York Islanders 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

– Jaroslav Halák (NYI) mal 21 úspešných z 22 zákrokov, odchytal celý zápas

Florida – Tampa Bay 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

– Tomáš Kopecký (Florida) 0+0, -1, 2 strely, 11:37 min, Richard Pánik (Tampa) 0+0, 12:15 min

St. Louis – Minnesota 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Colorado – Los Angeles 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Viac k osobe Jaroslav HalákJevgenij NabokovMarián GáboríkMartin MarinčinRichard PánikTomáš Kopecký