Chára, Krejčí
Zľava: Zdeno Chára a David Krejčí. Foto: SITA/AP

NEW YORK 8. januára (WEBNOVINY) – V utorkových stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa bodovo nepresadil ani jeden zo štvorice Slovákov, ktorá dostala šancu.

Z pôvodného desaťzápasového programu sa napokon hralo len deväť súbojov, keďže duel medzi Buffalom a Carolinou odložili pre husté sneženie a komplikovanú situáciu v meste.

Anaheim doma ešte neprehral

Z výhry sa tešil Andrej Meszároš z Philadelphie, ktorý proti New Jersey (3:2 po predĺžení) odohral 16:18 min a ďalšie dve sedel na trestnej lavici. Philadelphia vyrovnala na ľade Devils na 2:2 v závere tretej časti hry a o víťazstve napokon rozhodol Brayden Schenn.

Pre Flyers to bolo šieste víťazstvo z posledných siedmich duelov. Radosť z dvoch bodov mal aj Richard Pánik z Tampy Bay, Lightning si poradili s Winnipegom 4:2. Martinčan odohral 10:36 min. Už devätnásť gólov v ročníku strelil Martin St. Louis. Jets prehrali štvrtý zápas v rade.

Ani Boston neprerušil sériu Anaheimu v domácom prostredí, kde v tejto sezóne Ducks ešte neprehrali. V utorok vyhrali 5:2, na päť gólov potrebovali len dvadsať striel. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 25 minút a mal aj plusový bod.

Už šiesty zápas v rade vyhralo St. Louis, ktoré vyhralo v Edmontone 5:2. Brankár Blues Jaroslav Halák opäť len sledoval počínanie kolegu Briana Elliotta. Necelých 19 minút odohral v drese Edmontonu obranca Martin Marinčin.

Tavares opäť bodoval

Deň po päťbodovom zápase sa opäť darilo Johnovi Tavaresovi z New York Islanders. Pri výhre 5:3 nad Torontom pomohol ostrovanom troma asistenciami.

Po troch zápasoch sa z dvoch bodov tešili hráči Nashvillu, ktorí zdolali San Jose 3:2. Prvé čisté konto v sezóne a druhé v kariére vychytal brankár Phoenixu Thomas Greiss, v utorok pri výhre 6:0 zastavil 27 striel hráčov Calgary.

V drese Coyotes sa gólovo presadili šiesti rôzni hráči. Vo Vancouveri rozhodol o výhre Pittsburghu Sidney Crosby. Najskôr v 60. min vynútil kapitán Penguins pre svoj tím predĺženie a potom ako jediný bol úspešný v rozstrele samostatných nájazdov. Lotéria rozhodla aj v Los Angeles, kde vyhrala Minnesota 2:1.

Výsledky utorkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Toronto – New York Islanders 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Góly: 6. Bozak (Ranger, Van Riemsdyk), 29. Raymond (Gardiner, Kadri), 57. Lupul (Kadri) – 20. Okposo (Tavares, Hamonic), 24. Grabner, 44. Nielsen (Vanek, Tavares), 47. Dehaan (Hamonic, Tavares), 60. Clutterbuck (Grabner)

New Jersey – Philadelphia 2:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 – 0:1)

Góly: 1. Henrique (Jágr, Clowe), 60. Ryder (Židlický, A. Greene) – 46. Giroux (Timonen, Voráček), 50. Hartnell (B. Schenn, Grossmann), 62. B. Schenn (Grossmann, Simmonds)

Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 16:18 min, 2 minúty sedel na tr. lavici, mal 1 strelu.

Nashville – San Jose 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Góly: 24. Legwand (C. Smith, S. Weber), 28. Ekholm (Legwand), 32. Josi (S. Weber, C. Wilson) – 27. Pavelski (D. Boyle, Demers), 59. Marleau (Nieto, Demers)

Winnipeg – Tampa Bay 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 17. O. Jokinen (Scheifele, Byfuglien), 25. Byfuglien (Wheeler, Pavelec) – 2. V. Filppula (Purcell, Killorn), 36. Palát (Kučerov, Killorn), 49. St. Louis (Hedman, Purcell), 60. St. Louis (Carle)

Richard Pánik (Tampa Bay) odohral 10:36 min

Phoenix – Calgary 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)

Góly: 23. Doan (Boedker, Ribeiro), 24. Hanzal (R. Vrbata, Korpikoski), 33. Boedker (Ribeiro, Murphy), 50. Korpikoski (Hanzal, R. Vrbata), 56. Stone (Korpikoski, Halpern), 59. Klinkhammer (Stone, Doan)

Edmonton – St. Louis 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Góly: 22. Jakupov (Perron, Gagner), 26. Arcobello (Gazdič, Ference) – 13. C. Stewart (D. Roy, Leopold), 23. Lapierre (Reaves, Pietrangelo), 31. Backes (Pietrangelo), 34. Tarasenko (Leopold, Sobotka), 60. Berglund (Sobotka, Tarasenko)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 18:45 min.

Anaheim – Boston 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 26. Perreault (Selänne, Vatanen), 29. Perry (Bonino, Getzlaf), 38. Cogliano (Winnik), 55. Bonino (Getzlaf, Perry), 58. Perreault (Selänne, Maroon) – 40. Paille (Florek, G. Campbell), 48. Hamilton (Soderberg, Iginla)

Zdeno Chára (Boston) odohral 24:58 min, mal 1 strelu a 1 plusový bod.

Vancouver – Pittsburgh 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 3:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 36. Garrison, 48. Tanev (Hamhuis, Kassian), 54. Higgins (Hansen, Y. Weber), 54. Kassian (Higgins, Bieksa) – 14. Gibbons, 26. Malkin (Neal, Maatta), 59. Letang (J. Jokinen, Crosby), 60. Crosby (Kunitz, J. Jokinen), rozhodujúci sam. nájazd Crosby

Los Angeles – Minnesota 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 41.Stoll (J. Carter, D. King) – 44. Niederreiter (Pominville, Mikael Granlund), rozhodujúci sam. zápas Niederreiter.

Viac k osobe Andrej MeszárošJaroslav HalákMartin MarinčinMartin St. LouisRichard PánikSidney CrosbyZdeno Chára