Aktualizované: Celta s Lobotkom podľahla Realu, Valjent úspešne debutoval v La Lige (video)

Stanislav Lobotka, Toni Kroos
Stanislav Lobotka (vľavo) z Celty Vigo a Toni Kroos z Realu Madrid počas zápasu španielskej La Ligy. Vigo, 17. august 2019. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 18. augusta 09:25

Zatiaľ čo futbalisti FC Barcelona v úvodnom kole španielskej najvyššej súťaže zaváhali, hráči Realu Madrid zvládli vstup do novej edície La Ligy.

„Biely balet“ pretancoval vo Vigu k hladkému triumfu 3:0 nad domácou Celtou a získal tri body. V drese Galícijčanov sa objavil slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, ktorý hral do 75. minúty.

Bale bol v „základe“

Oveľa väčšiu pozornosť však pútal waleský krídelník Gareth Bale. Ten napriek nezhodám s trénerom Zinedinom Zidanom nechýbal v základnej zostave a pripísal si asistenciu pri prvom góle hostí.

Skúsený rodák z Cardiffu predviedol v 12. minúte vydarenú individuálnu akciu na ľavom krídle, pripravil loptu Karimovi Benzemovi a Francúz zblízka otvoril skóre.

Po zmene strán sa zdalo, že hernú prevahu Realu naruší červená karta pre Chorváta Luku Modriča, no Madridčania pokračovali v úspešnom ťažení.

Krásny gól Kroosa

Po hodine hry skóroval krásnou strelou z diaľky Nemec Toni Kroos a víťazstvo favorita potvrdil striedajúci Lucas Vázquez, ktorý sa presadil po technickej parádičke Benzemu. Domáci v závere už len kozmeticky upravili skóre vďaka mladíkovi Ikerovi Losadovi.

V zápase bohatom na strelecké pokusy aj fauly rozdal hlavný rozhodca až sedem žltých a jednu červenú kartu. Real však v tvrdom stretnutí ukázal, že proti Celte sa mu dlhodobo darí. V lige s ňou neprehral už jedenásťkrát v rade, zatiaľ naposledy neuspel ešte v máji 2014.

Valjent hral celý zápas

Slovenský futbalista Martin Valjent má za sebou úspešný debut v španielskej La Lige. Nováčik súťaže RCD Mallorca totiž zdolal na domácom trávniku Eibar 2:1 a rodák z Dubnice nad Váhom odohral celé stretnutie.

Okrem toho prišli hráči Valencie o výhru nad Realom Sociedad v 101. minúte zápasu a zaujímavý duel sa odohral aj na štadióne El Madrigal, kde Villarreal remizoval s Granadou 4:4.

La Liga 2019/2020

• 1. kolo – sobota

Celta Vigo – Real Madrid 1:3 (0:1)
Góly: 90.+ Losada – 12. Benzema, 61. Kroos, 80. Lucas Vázquez, ČK: 56. Modrič (Real Madrid)

Valencia – Real Sociedad 1:1 (0:0)
Góly: 58. Gameiro – 90.+ Oyarzabal (z pok. kopu), ČK: 90.+ Coquelin (Valencia, po druhej ŽK)

RCD Mallorca – Eibar 2:1 (1:0)
Góly: 4. D. Rodríguez, 75. Oliveira (vlastný) – 57. Oliveira – Martin Valjent (Malorka) odohral celé stretnutie

Leganés – Osasuna 0:1 (0:0)
Gól: 75. Ávila, ČK: 90.+ Ó. Rodríguez (Leganés)

Villarreal – Granada 4:4 (1:1)
Góly: 35. Cazorla (z pok. kopu), 53. M. Gómez, 65. Moreno, 73. Chukwueze – 45.+ Vico (z pok. kopu), 62. Machís, 75. Soldado, 81. Puertas