Henrik Lundqvist
Útočník 'bleskov' Ryan Callahan (24) prekonáva brankára New Yorku Rangers Henrika Lundqvista počas pondelňajšieho zápasu NHL, v ktorom hokejisti Tampy Bay v Madison Square Garden hladko zvíťazili 5:1. New York, 17. novembra 2014. Foto: SITA/AP

NEW YORK 18. novembra (WEBNOVINY) – Útočník Ryan Callahan sa pri svojom návrate do Madison Square Garden blysol dvoma gólmi a zaslúžil sa výrazne o hladký triumf Tampy v zápase NHL na ľade New York Rangers 5:1.

Bývalý kapitán Rangers najprv v 15. min po skvelej práci Stevena Stamkosa v presilovke zvyšoval na 2:0 a necelé tri minúty pred koncom tretej tretiny pečatil opäť po nezištnej prihrávke Stamkosa na 5:1. „Tento zápas som si užil. Bolo v ňom veľa emócií. Víťazstvo pri návrate do New Yorku je tá najdôležitejšia vec, dva góly sú bonusom,“ cituje Callahana server NHL.

Jediný gól Rangers strelil v úvode druhej tretiny 39-ročný veterán Martin St. Louis, ktorý v minulosti odohral 13 sezón práve v drese Tampy. Lightning majú z ostatných 10 zápasov 8 víťazstiev a len 1 prehru v riadnom hracom čase a v Atlantickej divízii sú druhí o bod za Montrealom. Ide zároveň o dva najlepšie tímy celej NHL.

Výsledok pondelkového stretnutia zámorskej hokejovej NHL:
New York Rangers – Tampa Bay 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Góly: 21. St. Louis (Brassard, Stepan) – 7. Kučerov (T. Johnson, Palát), 15. Callahan (Stamkos, V. Filppula), 35. Stamkos (V. Filppula), 39. Killorn (T. Johnson, Palát), 58. Callahan (Stamkos)