V zámorskej AHL predčasne ukončili sezónu, poradie určia percentá

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter Cehlárik, Róbert Lantoši
Slovenskí hokejisti v drese Providence Bruins Peter Cehlárik (22) a Róbert Lantoši. Reprofoto: www.youtube.com

Vedenie zámorskej hokejovej AHL v pondelok predčasne ukončilo sezónu 2019/2020. Informáciu priniesol oficiálny web American Hockey League.

Po dlhom procese vyhodnocovania situácie sa vedenie AHL rozhodli nepokračovať v sezóne 2019/2020, pretože to vývoj nedovoľuje. Svoju energiu teraz budeme smerovať k príprave nového ročníka 2020/2021,“ uvádza sa v stanovisku ligy.

Viac o téme: Koronavírus

AHL sa tiež poďakovala vedeniu NHL za pomoc a podporu v neľahkej situácii počas ostatných dvoch mesiacov. „Naďalej je našou prioritou zdravie a bezpečnosť hráčov, trénerov, ďalších pracovníkov a fanúšikov, rovnako aj ich rodinných príslušníkov. Všetci sa už tešíme na návrat do hál v sezóne 2020/2021,“ uviedlo vedenie AHL na svojom webe.

Zástupcovia súťaže tiež vyhlásili, že konečné poradie ligy bude na základe percentuálnej úspešnosti klubov k 12. marcu. Od daného hodnotenia sa bude odvíjať vyhlásenie laureátov ocenení pre túto sezónu.

Do AHL v sezóne 2019/2020 zasiahlo desať Slovákov vo ôsmich kluboch. Najviac duelov (56) absolvoval obranca Martin Fehérváry z klubu Hershey Bears, v produktivite sa najviac darilo Petrovi Cehlárikovi (16+21) v organizácii Providence Bruins.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martin FehérváryPeter Cehlárik