V Singapure údajne zatkli šéfa stávkovej mafie

Lopta,futbal
Foto: SITA/AP

SINGAPUR 19. septembra (WEBNOVINY) – Singapurská polícia zadržala počas dvanásťhodinovej operácie štrnásť osôb podozrivých z účasti na podvodoch s tipovaním futbalových zápasov.

Podľa miestnych médií je medzi nimi aj údajný šéf syndikátu, singapurský podnikateľ Tan Seet Eng známy pod menom Dan Tan.

Európsky policajný úrad (Europol) tvrdí, že dve ženy a dvanásť mužov má prsty aj v ovplyvňovaní duelov Ligy majstrov či kvalifikácie na majstrovstvá sveta 2014 do Brazílie. Europol vo februári tohto roku informoval o 380 podozrivých stretnutiach.

Päť zadržaných poputuje do cely predbežného zadržania, ostatní budú môcť opustiť priestory polície po zaplatení kaucie. Oficiálne singapurské zdroje nepotvrdili, že vo väzbe sa ocitol aj Tan, tvrdí to miestna tlač s odvolaním sa na nemenovaných informátorov.

Tana stíhajú talianske úrady pre účasť v škandále „calcioscommesse“. V máji singapurská polícia vyhlásila, že Tan spolupracuje s vyšetrovateľmi. V tom istom čase na neho vydali zatykač v Maďarsku, kde ho podozrievajú z manipulácie s výsledkami 32 stretnutí v troch rôznych krajinách.

„Singapurské úrady urobili dôležitý krok k rozbitiu medzinárodného stávkového syndikátu, keď zadržali najväčších podozrivých vrátane údajnej hlavy skupiny. Teraz už nemôže nik pochybovať o úprimnosti singapurského boja s podvodmi,“ reagoval na zásah generálny sekretár Interpolu Ronald Noble.

Do Ázie vedú aj nitky korupčného prípadu okolo štyroch aktívnych slovenských futbalistov z corgoňligového klubu FK DAC 1904 Dunajská Streda a troch bývalých hráčov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom