V manchesterskom derby uspelo City, Arsenal a Chelsea doma remizovali

Víťazstvo Mancherster City
Víťazstvo Mancherster City v mestskom derby, 11.11.2018 Foto: SITA/AP

LONDÝN 11. novembra (WebNoviny.sk) – Hráči FC Liverpool zvíťazili nad posledným tímom tabuľky Fulhamom 2:0 v nedeľňajšom stretnutí 12. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2018/2019.

Favorit stretnutia

O očakávaný triumf favorita stretnutia sa postarali egyptský kanonier Mohamed Salah a po zmene strán aj švajčiarsky reprezentant Xherdan Shaqiri. Liverpool ešte neprehral a s 30 bodmi figuruje na druhej priečke tabuľky. Tesne za ním je tretia londýnska Chelsea, ktorá v domácom prostredí len remizovala s Evertonom 0:0. Gólovo vyšla naprázdno prvýkrát od 23. septembra, keď s West Hamom takisto remizovala 0:0.

Na líderskej pozícii sa udržal Manchester City, ktorý v mestskom derby zvíťazil nad United pomerom 3:1. Zverenci Pepa Guardiolu vyhrali siedmy súťažný duel po sebe, keď sa do streleckej listiny zapísali David Silva, Sergio Agüero a Ilkay Gündogan.

Pokutový kop

Za hostí skóroval len Anthony Martial, ktorý v 58. minúte premenil pokutový kop. V poslednom nedeľňajšom zápase 12. kola Arsenal na domácej pôde remizoval s Wolverhamptonom 1:1. „Kanonieri“ prehrávali od 13. minúty po góle Ivana Cavaleira, ale aspoň bod im zachránil štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času arménsky legionár Henrich Mchitarjan.