V Lamači vznikne Amatérska hokejová liga

Ice arena
Foto: ICE ARENA

BRATISLAVA 7. mája (WBN/PR) – Základ amatérskej hokejovej ligy bude tvoriť 8 až 12 tímov. Prihlásiť do ligy sa bude dať do konca augusta a jej plný štart sa predpokladá v septembri 2015. „Už teraz je liga v predprípravnej fáze, od apríla ju začali hrať 4 družstvá“ v Ice Arena Lamač. Počas tejto fázy sa podľa štatutárneho zástupcu Ice Areny Martina Kabáta budú vychytávať chyby a pripravovať vylepšenia do času ostrého štartu. Podmienky účasti v lige sú na stránke http://www.icearena.sk/.

Popri amatérskej lige (názov „BSK AHL“) sa na zimnom štadióne v najbližších mesiacoch v Ice Arene Lamač odohrajú mládežnícke turnaje v rôznych vekových kategóriách. Partnerom hokejovej ligy a turnajov je Bratislavský samosprávny kraj (BSK). „Verím, že sa nám raz podarí s partnermi podporiť alebo vytvoriť ligu, ktorá by sa hrala na všetkých zimných štadiónoch v našom regióne“, povedal Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja. Okrem hokeja podporuje kraj aj verejné korčuľovanie.

Držitelia rodinných pasov tzv. „Family Net“, majú do konca októbra 2015 v Lamači verejné korčuľovanie za polovičné ceny.

Starosta MČ Bratislava – Lamač Ing. Peter Šramko podporuje tieto športové aktivity, ktoré rozvíjajú vzťah mládeže k športu. Lamačské rodiny využívajú voľné vstupy na ľadovú plochu vo forme hodín pre verejnosť ale zapojením sa do amatérskej hokejovej ligy vznikne priestor pre ešte aktívnejšie športovanie našich občanov v tejto hale.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Frešo