V Dankovej SNS sú problémy, dôvodom kandidát na župana

Andrej Danko
Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko. Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 11. júla (WebNoviny.sk) – V koaličnej Slovenskej národnej strane (SNS) spôsobujú blížiace sa župné voľby problémy. Informuje o tom utorkové vydanie denníka Nový Čas.

V pondelok 10. júla sa konala schôdza lídrov SNS. „Problémom totiž je, že predsedníctvo strany zvolilo vlastného kandidáta na župana v Prešovskom kraji Miroslava Škvareka,“ píše denník s tým, že Krajská rada SNS odklepla iné meno, a to šéfa SNS v Prešove Eduarda Markoviča.

Preto prešovskí národniari napísali list ministerstvu vnútra, keďže podľa nich porušilo predsedníctvo strany svoje stanovy.

„Na jednej strane predseda hlása na verejnosti, aby bol prijatý zákon, aby strany mali členov, svoje organizačné štruktúry na okresoch a v krajoch, a sám nerešpektuje svojich vlastných členov a koná podľa seba,“ píše sa v liste, ktorý má Nový Čas k dispozícii.

Pravosť listu denníku potvrdil aj Markovič. „List je autentický a informácie sú pravdivé,“ povedal a dodal, že list videl, a preto sa v Bratislave uskutočnilo aj pondelkové predsedníctvo, na ktorom sa však nestihol zúčastniť. Vedenie strany považuje informácie v liste za rozporuplné. „To, čo tam písali je úplne v rozpore so stanovami,“ uviedol pre denník člen predsedníctva SNS Štefan Zelník.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan Zelník
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)SNS Slovenská národná strana