V Bratislave otvorili múzeum aj so storočnými raketami

Tenisove muzeum
Bývalý tenista Miloslav Mečíř počas otvorenia prvého Tenisového múzea v strednej Európe. Bratislava, 9. jún 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 9. júna (WebNoviny.sk) – V Bratislave na Gagarinovej 10 slávnostne otvorili tenisové múzeum. Súčasťou stálej expozície sú napríklad storočné rakety z priekopníckej éry bieleho športu. Unikátny projekt, prvý svojho typu v regióne, sprevádzkovali vo štvrtok nadšenci a zberatelia aj v prítomnosti Kariny Cílekovej-Habšudovej a Miloslava Mečířa.

Tenisu na Slovensku veľmi fandím. Som hrdý na to, čo naši hráči dosiahli. Preto som pred piatimi rokmi začal zbierať práve drevené tenisové rakety, ktoré budú pre nás v budúcnosti už vzácnosťou. Nápad na zriadenie múzea som dostal po tom, ako som sa stal držiteľom svetového rekordu v počte drevených tenisových rakiet. Rozhodol som sa podeliť sa o túto moju vášeň aj s ostatnými fanúšikmi a sprostredkovať im trošku histórie,“ uviedol majiteľ múzea Igor Kucej prostredníctvom tlačovej správy.

Tenisové múzeum obsahuje viac ako 1000 exponátov z celého sveta. Vzácnosťou sú napríklad podpísané drevené rakety, ktoré patrili Švédovi Björnovi Borgovi a Rumunovi Iliemu Nastasemu. Expozíciu podporili aj zberatelia z iných krajín. V kolekcii sa nachádza aj raketa od spomenutého Miloslava Mečířa, olympijského víťaza zo Soulu 1988.

Najznámejší slovenský tenisový tréner Marián Vajda, kouč Srba Novaka Djokoviča, po prehliadke vyhlásil: „Tak takúto krásnu kolekciu a zbierku rakiet som ešte nevidel. Úprimne gratulujem a budem informáciu šíriť po svete.“

Múzeum drevených tenisových rakiet má pre návštevníkov pripravené aj zaujímavosti ako sú historický vypletací stroj či zmenšená plocha dvorca. Mladších návštevníkov zrejme zaujme možnosť tenisovej hry online.

Expozícia bude otvorená od stredy do piatka v čase 16.00 h – 18.00 h a počas víkendových dní od 14.00 h do 18.00 h.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor KucejMarián Vajda