V Baltimore sa zrútil cestný most, do jedného z pilierov narazila nákladná loď (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zrútenie cestného mostu cez rieku Patapsco
Hlavný most v Baltimore praskol a zrútil sa po tom, čo doň v utorok skoro ráno narazila kontajnerová loď, a niekoľko vozidiel spadlo do rieky pod ním. Záchranári hľadali vo vode viacero ľudí. V utorok 26. marca 2024 v Baltimore. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

V americkom meste Baltimore sa v utorok skoro ráno zrútil cestný most cez rieku Patapsco, ktorej prílivová časť tvorí prístav. Most sa zrútil po tom, ako do jedného z jeho pilierov narazila nákladná loď.

Do rieky spadlo niekoľko vozidiel a záchranári pátrajú po najmenej siedmich ľuďoch. Loď začala horieť a podľa záberov zverejnených na sieti X sa zdá, že sa začala potápať.

Zrútenie cestného mostu cez rieku Patapsco
Hlavný most v Baltimore praskol a zrútil sa po tom, čo doň v utorok skoro ráno narazila kontajnerová loď, a niekoľko vozidiel spadlo do rieky pod ním. Záchranári hľadali vo vode viacero ľudí. V utorok 26. marca 2024 v Baltimore. Foto: twitter.com

„Ide o vážnu núdzovú situáciu,“ uviedol pre tlačovú agentúru Associated Press riaditeľ oddelenia komunikácie hasičského zboru v Baltimore Kevin Cartwright.

„V tejto chvíli sa sústreďujeme na záchranu ľudí,“ povedal. Cartwright dodal, že záchranári prijali žiadosť o pomoc o 1:30 miestneho času (6:30 stredoeurópskeho času).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať