ÚV: Starosť tieňovej vlády o činnosť legitímnej je zbytočná

Iveta Radičová, Koalícia
Zľava: Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda, predsedníčka vlády Iveta Radičová, predseda KDH Ján Figeľ a predseda MOST-HÍD Béla Bugár počas brífingu po stretnutí koaličných lídrov a premiérky v centrále SDKÚ-DS. Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 25. júna (WEBNOVINY) – Starosť tieňovej vlády o činnosť legitímne zvolenej vlády je dojemná, ale zbytočná. „Robert Fico by mal vedieť, že navrhovanie zákonov je legitímnym právom poslancov, ktoré zakotvuje priamo Ústava SR,“ uvádza sa v stanovisku Tlačového a informačného odbor Úradu vlády SR, ktoré dnes poskytol agentúre SITA. Podľa Fica „veľa toho vláda nerobí. Je to zväčša len posudzovanie návrhov zákonov ktoré predložili poslanci“.

Čísla podľa úradu vlády hovoria jasne. V prebiehajúcom prvom roku vláda Ivety Radičovej doteraz schválila 134 návrhov zákonov, čo je o 36 viac ako vláda Roberta Fica v prvom roku. „Zo schválených návrhov zákonov bolo 18 poslaneckých, zatiaľ čo kabinet R. Fica za rovnaké obdobie schválil 21 poslaneckých návrhov,“ uvádza sa v stanovisku.

V prebiehajúcom prvom roku vlády Ivety Radičovej podľa stanoviska schválil parlament 92 návrhov zákonov predložených vládou SR. „Vláde Roberta Fica prešlo za jej prvý rok v NR SR 66 vládnych návrhov zákonov, čo je o 26 menej. Porovnanie legislatívnej činnosti prvého roka vlády Roberta Fica a vlády Ivety Radičovej dokazuje, že poslanec Fico svojimi tvrdeniami opäť klame a manipuluje verejnosť. Takéto účelové a klamné tvrdenia môžu vzísť naozaj iba z tieňového prostredia,“ uvádza sa v stanovisku Tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR.

Úrad vlády sprístupnil na internete virtuálnu prehliadku priestorov

Na internetovej stránke Úradu vlády SR pribudla virtuálna prehliadka priestorov úradu. Návštevníci si môžu pozrieť interiér historickej budovy bývalého Arcibiskupského paláca – Zrkadlovú sálu, salóniky určené na prijatia a rokovania predsedníčky vlády či kaplnku Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Tiež sa môžu virtuálne poprechádzať záhradou Úradu vlády SR alebo si prezrieť rokovaciu miestnosť vlády a priestory na tlačové konferencie po rokovaní kabinetu. Na virtuálnu prehliadku sa možno dostať cez stránku https://www.vlada.gov.sk//.

Inovovaná internetová stránka Úradu vlády SR funguje od tohto týždňa. Hlavným cieľom zmien bolo zjednodušiť prístup k informáciám o Úrade vlády SR a o rokovaniach kabinetu. Okrem iného je k dispozícii aj bohatá videogaléria a fotogaléria z akcií premiérky Ivety Radičovej. Na stránke nájdu návštevníci aj informácie o výstavách v priestoroch Úradu vlády SR, o bohoslužbách v kaplnke Nepoškvrneného počatia Panny Márie, či o možnosti stráviť voľný čas v záhrade Úradu vlády SR.

Záhradu, ktorá nie je bežne sprístupnená, možno dnes od 10:00 do 18:00 navštíviť aj osobne. Je v nej nové detské ihrisko a bufet. Vo foyer historickej budovy je otvorená výstava dizajnéra Tibora Uhrína a v novej budove výstava fotografií Japonsko očami Slovákov. Vstup do záhrady počas celého dňa je cez hlavný vchod do Úradu vlády SR z Námestia slobody. Treba prísť bez domácich zvierat.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom