Unikátna výstava obrazov Andyho Warhola a Jamesa Warholu

Výstava

BRATISLAVA 7. septembra 2016 (WBN/PR) – Od 12. Septembra do 10 februára 2017 bude môcť široká verejnosť navštíviť ZOYA MUSEUM v priestoroch Elesko Wine Park v Modre, kde budú vystavené diela Andyho Warhola a jeho synovca Jamesa Warholu. Výstava začne vernisážou 11.9.2016 a otvorí ju osobne pán James Warhola. Kurátorkou výstavy je Iveta Ledecká.

Andy Warhol bol jedným z hlavných predstaviteľov Pop artu, vynikajúci maliar a grafik, filmový režisér a tiež fotograf. James Warhola, synovec spomínaného umelca je ilustrátorom a tiež autorom niekoľkých kníh ktoré sám napísal a doplnil svojimi kresbami. Jeho ilustrácie sú na viac ako 300 obaloch kníh a sú plné fantázie a humoru./www.jameswarhola.com/

Vystavené diela Andyho Warhola sú zo zbierky Zoya Museum, ktorá je jednou z najväčších v strednej Európe a jej diela boli niekoľko krát zapožičané i do múzeí a galérii vo svete. Diela Jamesa Warholu sú autorovým súkromným majetkom a kolekcia vystavená v Zoya Museum je výberom ilustrácii, ktoré autor namaľoval pre detskú knihu, ktorú sám ilustroval a aj napísal.

Kniha „Na návšteve u slávneho strýka“ je Jamesovou spomienkou na nezvyčajne návštevy u Andyho a prezrádza tiež veselé príhody prežité v jeho dome v New Yorku.

Jedinečnosť pripravovanej výstavy je v prepojení dvoch autorov, ktorých spája nielen rodinné puto, ale tiež láska k výtvarnému umeniu.

ZOYA Museum v Elesko Wine Park je tak prvou galériou na Slovensku, ktorá vystaví diela oboch výtvarníkov súčasne v jednom priestore. Zároveň Reštaurácia Elesko Wine Park Modra pripravuje špeciálne POP ART EAT menu a neskôr i ďalšie sprievodné aktivity.

Základné informácie:

Názov výstavy: UNCLE ANDY, Vernisáž: 11. septembra 2016;

Trvanie výstavy: 12. 9. 2016 – 10. 2. 2017

Andy Warhol (narodený 6. 8. 1928 – zomrel 22. 2. 1987)

James Warhola (narodený 16. 3. 1955)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andy Warhol