Úmrtie veliteľa ruskej Čiernomorskej flotily je plné dohadov, mal sa objaviť na konferencii so Šojguom

Vojna na Ukrajine, Sevastopol, Čiernomorská flotila
Raketa dopadá na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v meste Sevastopol. Foto: Crimean Telegram channel via AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Ukrajinské sily „objasňujú“ informácie o veliteľovi ruskej Čiernomorskej flotily Viktorovi Sokolovovi, o ktorého smrti informovali v pondelok.

Rusko totiž v utorok zverejnilo video, ktoré, zdá sa, ukazuje Sokolova na konferencii s ministrom obrany Sergejom Šojguom a ďalšími predstaviteľmi ruskej armády.

Mnohých ešte neidentifikovali

Informuje o tom spravodajský portál CNN, pričom upozorňuje, že nemôže potvrdiť, či muž na videu je Sokolov, kedy sa konferencia uskutočnila alebo kde ju nakrútili.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Dostupné zdroje tvrdia, že medzi mŕtvymi je aj veliteľ Čiernomorskej flotily. Mnohí ešte neboli identifikovaní pre fragmentáciu úlomkov tiel,“ uviedli ukrajinské špeciálne sily.

Umerov smrť Sokolova nepotvrdil

Ukrajinský minister obrany Rustem Umerov úmrtie Sokolova pre CNN v utorok nepotvrdil ani nevyvrátil.

„Je na našich dočasne okupovaných územiach… nemal by tam byť vôbec. Takže ak je mŕtvy, je to dobrá správa pre všetkých o tom, že pokračujeme v deokupácii nášho územia,“ vyjadril sa.

Sokolov údajne zomrel počas piatkového raketového útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopoli na okupovanom Kryme. Hovorca Kremľa sa v utorok odmietol vyjadriť na margo ukrajinských tvrdení, že Sokolova zabili.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rustem UmerovSergej ŠojguViktor Sokolov