Ukrajina spustila v posledný deň ruských prezidentských volieb masívnu vlnu útokov, zostrelených bolo 35 dronov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vojna na Ukrajine, ukrajinskí vojaci
Foto: ilustračné, SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Ukrajina v nedeľu spustila novú masívnu vlnu útokov bezpilotnými lietadlami. Udialo sa tak v posledný deň ruských prezidentských volieb, ktoré predĺžia vládu vodcu Vladimira Putina o ďalších šesť rokov.

Neevidujú žiadne obete

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že v noci na nedeľu zostrelilo 35 ukrajinských bezpilotných lietadiel vrátane štyroch v Moskovskej oblasti. Starosta Moskvy Sergej Sobianin uviedol, že neevidujú žiadne obete ani škody.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa ministerstva obrany boli ďalšie dva drony zostrelené nad Kalužskou oblasťou južne od ruského hlavného mesta a nad Jaroslavlianskou oblasťou severovýchodne od Moskvy. Útoky na Jaroslavliansku oblasť, ktorá sa nachádza asi 800 kilometrov od ukrajinských hraníc, boli jedny z najvzdialenejších, ktoré Ukrajina doteraz podnikla.

Hlavné ciele útokov

Ďalšie ukrajinské bezpilotné lietadlá boli zostrelené nad Belgorodskou, Kurskou a Rostovskou oblasťou a nad Krasnodarským krajom. Bezpilotné lietadlo spadlo na rafinériu v Krasnodarskom kraji a spôsobilo požiar, ktorý bol podľa regionálnych úradov o niekoľko hodín uhasený. Pracovník rafinérie zomrel na infarkt, uviedli úrady.

Rafinérie a ropné terminály boli hlavnými cieľmi útokov ukrajinských dronov. Útoky nasledovali po sérii ďalších ukrajinských náletov bezpilotných lietadiel a ďalších útokov z ostatných dní, ktoré Putin označil za pokus Ukrajiny vystrašiť obyvateľov a narušiť ruské prezidentské voľby.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Sergej SobianinVladimir Putin