Turnerová a Tomášeková prehrali úvodný zápas plážových MS

Plazovy volejbal

HAAG 27. júna (WEBNOVINY) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Tina Turnerová a Gabriela Tomášeková nasadené ako štyridsiate prvé neuspeli vo svojom prvom zápase v rámci základnej H-skupiny na majstrovstvách sveta v Holandsku.

V sobotňajšom dueli v Haagu Slovenky prehrali s ôsmou nasadenou španielskou dvojicou Liliana Fernándezová-Steinerová, Elsa Baquerizová-McMillanová za 37 minút 0:2 (-17, -15).

V úvodnom sete podali Slovenky koncentrovaný výkon a boli Španielkam viac než vyrovnanými súperkami. Pred koncom setu prehrávali Turnerová s Tomášekovou 15:16, záver však patril favorizovaným Španielkam. Do druhej časti hry vstúpili Španielky suverénne, postupne viedli 5:0, 8:2 a v koncovke aj 20:12. Slovenská dvojica odvrátila tri mečbaly, štvrtý však už nie a prehrala aj druhý set.

Turnerová s Tomášekovou ešte odohrajú v H-skupine dve stretnutia: v nedeľu od 10.30 h nastúpia proti austrálskemu páru Louise Bawdenová, Taliqua Clancyová a v utorok si od 12.00 h zmerajú sily s paraguajskou dvojicou Michelle Sharon Valientová-Amarillová, Gabriela Filippová.

Až v nedeľu vstúpi do turnaja druhý slovenský pár na MS – „štrnástky“ podujatia Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová vyzvú v rámci K-skupiny v Apeldoorne od 14.00 Poľky Karolinu Baranovú s Jagodou Gruszczynskou.

MS v plážovom volejbale v Holandsku – ženy – sobota – výsledok:
H-skupina (Haag):

Liliana Fernándezová-Steinerová, Elsa Baquerizová-McMillanová (Šp.-8) – Tina Turnerová, Gabriela Tomášeková (SR-41) 2:0 (17, 15) za 37 minút