Trnavu delí jeden krok od postupu do play-off Európskej ligy

Spartak trnava

TRNAVA 4. augusta (WebNoviny.sk) – Futbalistov FC Spartak Trnava delí jeden úspešný krok od prieniku do play-off o účasť v skupinovej fáze Európskej ligy 2016/2017.

Zverenci trénera Miroslava Karhana v minulotýždňovom prvom dueli 3. predkola EL zvíťazili 1:0 gólom kamerunského legionára Roberta Ndipa Tambeho na pôde favorizovaného rakúskeho FK Austria Viedeň a pred štvrtkovou domácou odvetou (18.30 h) majú v rukách lepšie karty. Okrem jednogólového náskoku sa môžu tešiť aj na podporu zaplnených tribún na Štadióne Antona Malatinského (City Arena), očakáva sa viac než 16-tisíc divákov. Hlavným rozhodcom odvetného súboja bude Chorvát Ivan Bebek.

Niektorí Trnavčania sa musia zobudiť

„Andeli“ v aktuálnej sezóne ešte neprehrali – na svojom konte majú štyri víťazstvá a jeden nerozhodný výsledok v Európskej lige a tiež výhru a dve remízy v domácej Fortuna lige. Skóre je mimoriadne priaznivé (14:4). V nedeľu Trnavčania remizovali 1:1 na pôde MFK Ružomberok v zápase dvoch odlišných polčasov, predovšetkým ten druhý nezvládli hostia podľa svojich predstáv a napokon mohli byť radi za zisk jedného bodu.

Prvý polčas bol z našej strany slušný, domácich sme nepustili k vážnejším príležitostiam. Druhý polčas absolútna kalamita a poviem to otvorene, niektorí hráči si asi myslia, že majú isté miesto v zostave. Niektorí sa budú musieť rýchlo zobudiť, pretože vo štvrtok nás čaká veľmi dôležitý zápas,“ neskrýval kouč Karhan rozčarovanie po stretnutí pod Čebraťom, citoval ho oficiálny klubový web Spartaka.

Všetko pramenilo z našich chýb. Môžeme si za to sami. Musíme si to rýchlo rozobrať, pretože vo štvrtok sa niečo takéto nemôže zopakovať. Austria bude takéto chyby tvrdo trestať,“ skonštatoval brankár Adam Jakubech, trnavský hrdina úvodného stretnutia proti viedenskému klubu.

Austria sa naladila víťazstvom

Austria, trénersky vedená Nemcom Thorstenom Finkom, sa na odvetný duel v Trnave naladila nedeľňajším ligovým víťazstvom 3:1 nad SV Mattersburg. Po 2. kole je Austria lídrom rakúskej súťaže so šiestimi bodmi. Viedenčania zo šiestich doterajších tohtosezónnych zápasov zaváhali len proti Trnavčanom, na svojom konte majú okrem tohto neúspechu päť víťazstiev.

Na postupujúcich z 3. predkola ešte čaká pred bránami skupinovej fázy Európskej ligy dvojzápas play-off (18. augusta, resp. 25. augusta), žreb sa uskutoční v piatok 5. 8. o 13.00 h vo švajčiarskom Nyone. Neúspešní z 3. predkola EL sa s tohtosezónnou pohárovou Európou rozlúčia.