Tréner Pardavý na lavičke Slovana skončil, kufre si balí aj športový riaditeľ Haščák

HOKEJ TE: Bratislava - Banská Bystrica
Ján Pardavý (hore) a hráči klubu HC Slovan Bratislava. Foto: SITA/Diana Černáková
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 26. septembra 14:23

Vedenie slovenského hokejového klubu HC Slovan Bratislava zareagovalo na nevydarený vstup A-mužstva do extraligovej sezóny 2023/2024 ukončením spolupráce s hlavným trénerom Jánom Pardavým.

Tréner bude známy do konca týždňa

Ako „belasí“ informujú na svojom oficiálnom webe, jeho nástupca by mohol byť známy do konca tohto týždňa. Dovtedy tím povedú niekdajší asistenti Rudolf Jendek a Richard Kapuš.

„Snažili sme sa spoločne v danej situácii nájsť riešenie, ktoré bude najlepšie pre klub a pre mužstvo. Niekedy veci jednoducho nevyjdú tak, ako si predstavujete, akokoľvek tomu dávate všetko. Nechcel som, aby moja osoba bola prípadnou záťažou pri postupnom zlepšovaní sa mužstva. To nepochybne príde, o tom som presvedčený. Neodchádzam zatrpknutý, naopak, Slovanu som vďačný za príležitosť. Verím, že mojím odchodom mužstvo dostane nový impulz, ktorý teraz veľmi potrebuje a v tabuľke bude už len stúpať nahor,“ vysvetlil Pardavý svoj odchod, o ktorom sa rozhodlo na pondelkovom stretnutí s akcionármi klubu.

Vedenie „belasých“ poďakovalo Pardavému za odvedenú prácu, aj to aj napriek tomu, že sa mu nepodarilo celkom naplniť spoločné ciele a očakávania a v ďalšej práci mu želá veľa úspechov. „Klub by mal otázku hlavného trénera vyriešiť do konca tohto týždňa, ideálne ešte do najbližšieho extraligového zápasu v piatok na ľade Nitry. Paralelne s tým budú akcionári rozmýšľať, komu zveria pozíciu športového riaditeľa,“ referuje web Slovana.

Tlak sa po prehrách zvýšil

Nevydarený úvod novej extraligovej sezóny nepripravil o prácu iba Pardavého. Vedenie totiž v stredu odvolalo z funkcie aj športového riaditeľa Ota Haščáka, ktorý na tomto poste pracoval od júna 2022.

Haščák pred príchodom do Slovana pracoval ako generálny manažér slovenskej reprezentácie na MS 2021 a 2022 aj na ZOH 2022. Predtým bol skautom pre Európe v kluboch zámorskej NHL Boston Bruins, Los Angeles Kings a New York Rangers.

„Príčiny neuspokojivého štartu do sezóny sme riešili s akcionármi klubu už niekoľko týždňov. Pochopiteľne, po dvoch hladkých prehrách počas uplynulého víkendu sa tlak na mužstvo, trénerov, ako aj na mňa osobne ešte zvýšil. Napokon sme sa dnes dohodli, že pre riešenie celej situácie bude lepšie, ak našu spoluprácu ukončíme. Je mi ľúto, že sa mi nepodarí naplniť vysoké očakávania a ciele, ktoré sme si s vedením predsavzali. Ponuku pôsobiť v Slovane som si vždy vážil, obetoval som jej aj prípadné pokračovanie kariéry skauta v NHL. Veľmi som chcel nadviazať na úspechy klubu. Žiaľ, nie vždy sa všetko podarí, aj keď človek veľmi chce. V Slovane budú naďalej iba tie najvyššie očakávania, s tým sa bude musieť stotožniť aj môj nástupca. Prajem klubu, aby sa mu podarilo čo najskôr prekonať aktuálnu športovú krízu,“ povedal po dohode o ukončení zmluvy Haščák.

Hokejisti Slovana prehrali tri z doterajších štyroch ligových zápasov v tejto sezóne a v 12-člennej tabuľke im patrí až desiate miesto so ziskom troch bodov.

Jediný triumf dosiahli v dueli proti nováčikovi HC 19 Humenné, prehrali však na ľade lídra súťaže HK Spišská Nová Ves a v oboch domácich súbojoch proti HK Dukla Ingema Michalovce aj úradujúcemu vicemajstrovi HKM Zvolen. Inkasovali druhý najvyšší počet gólov zo všetkých tímov (21), viac ich dostali len hráči Humenného (23). Pardavý viedol Slovan v 60 extraligových zápasoch od nástupu do funkcie v júni 2022, dosiahol v nich 33 triumfov.

Získal v nich 104 zo 180 možných bodov, čo predstavuje úspešnosť 58 percent. V minulosti pôsobil ako hlavný kouč HK Dukla Trenčín aj ako asistent reprezentačného trénera Craiga Ramsaya.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Craig RamsayJán PardavýRichard KapušRudolf Jendek
Firmy a inštitúcie HC 19 HumennéHC Slovan BratislavaHK Dukla Ingema MichalovceHK Dukla TrenčínHK Spišská Nová VesHKm Zvolen