Tréner Kováčik nečakane končí na lavičke Good Angels Košice

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Maroš Kováčik
Maroš Kováčik Foto: SITA/Jozef Jarošík

KOŠICE 15. marca (WebNoviny.sk) – Pôsobenie trénera Maroša Kováčika na lavičke basketbalistiek Good Angels Košice sa definitívne skončilo. „Prepáčte, ale ku všetkému sa pre médiá vyjadrím až zajtra v popoludňajších hodinách. Ďakujem za rešpekt a pochopenie,“ reagoval v utorok napoludnie 37-ročný kouč (nar. 4. júna 1978), ktorý prevzal taktovku nad družstvom koncom februára 2012.

Po štyroch slovenských majstrovských tituloch (2012 – 2015) a historickom 4. mieste v Eurolige 2012/2013 pripustil už po uplynulej sezóne zmenu pôsobiska, napokon neprišla. V tejto sa mu s tímom nepodarilo prekročiť prah štvrťfinále Európskeho pohára FIBA.

„Pôsobenie Maroša Kováčika v klube Good Angels Košice sa skončilo na základe jeho vlastného rozhodnutia. Na pozícii hlavného trénera ho, minimálne do konca tejto sezóny, nahradí jeho doterajší asistent Peter Jankovič. Ten bude družstvo viesť už v dnešnom podvečernom extraligovom zápase proti MBK Ružomberok,“ uvádza sa v stanovisku klubu, ktoré agentúre SITA poskytol Marek Grondžel.

Tridsaťpäťročný Jankovič (nar. 14. apríla 1980) bude koučovať Good Angels spoločne s bývalou slovenskou reprezentantkou Ivanou Jalčovou. Košičanky koncom ferbuára získali dvanástykrát Slovenský pohár a v blížiacom sa play-off budú opäť najväčšími favoritkami na celkové prvenstvo.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Maroš Kováčik
Firmy a inštitúcie Good Angels Košice