Tenistka Šarapovová postúpila do semifinále v Indian Wells

Bez názvu
Maria Šarapovová zdolala Nemku Angelique Kerberovu. Foto: SITA

INDIAN WELLS 16. marca (WEBNOVINY) – Trojnásobná grandslamová víťazka Maria Šarapovová postúpila po víťazstve 3:6, 7:5, 6:2 nad krajankou Mariou Kirilenkovou do semifinále tenisového turnaja WTA v Indian Welss, v ktorom ju čaká Ana Ivanovičová.

Srbka si poradila vo štvrtkovom štvrťfinále s Marion Bartoliovou 6:3, 6:4. Francúzka Bartoliová nastúpila na reprízu vlaňajšieho duelu z rovnakej fázy turnaja v Indian Wells oslabená, pravdepodobne sa stala ďalšou obeťou žalúdočnej virózy, ktorá sa rozmohla medzi tenistami na kalifornskom podujatí.

Šarapovová potrebovala na postup cez Kirilenkovú 3 hodiny a 5 minút. S krajankou odohrala prvý vzájomný duel od trojsetovej prehry v úvodnom kole Australian Open 2010. „Snažila som sa počas celého zápasu mať hlavu hore, aj keď som dnes nepredvádzala najlepší tenis. S blížiacim sa záverom sa moja hra zlepšovala a aj som sa lepšie pohybovala,“ priznala Šarapovová, víťazka v Indian Wells z roku 2006.

Dvojka podujatia prešla prvými troma súbojmi bez straty setu, vo štvrtok však súperka vyhrala hneď prvý. Kirilenková je na okruhu WTA známa ako „železná žena“, v tomto roku vyhrala osem z deviatich trojsetových duelov. Vo štvrtok hrala druhý trojhodinový zápas v Indian Wells. „Kirilenková začala veľmi dobre. Kontrolovala hru a tlačila ma do defenzívy,“ povedala Šarapovová.

Ivanovičová vrátila Bartoliovej vlaňajšiu prehru. Francúzska tenistka nenastúpila na zápas stopercentne pripravená, trápili ju zdravotné problémy, v úvode druhého setu sa nechala ošetrovať. Do konca duelu sa necítila na kurte pohodlne, medzi výmenami sa skláňala a chytala za brucho. Pravdepodobne bojovala so žalúdočnými problémami, pre ktoré sa s turnajom rozlúčilo niekoľko hráčov. „Cestou na dvorec som mala závraty a len veľmi ťažko som chytala dych,“ priznala Bartoliová.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí štvrťfinále dvojhry na tenisovom turnaji WTA BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (Premier Mandatory, dotácia 4 546 804 USD, tvrdý povrch Plexipave vonku):