Tenisti Kližan s Lackom vypadli v Londýne aj vo štvorhre

Lacko klizan
Sprava: Slovenskí tenisti Martin Kližan a Lukáš Lacko počas zápasu 1. kola štvorhry mužov proti Jankovi Tipsarevičovi a Nenadovi Zimonjičovi zo Srbska na LOH 2012 v Londýne. Veľká Británia, Londýn, 30. júl 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

LONDÝN 30. júla (WEBNOVINY) – Slovenskí tenisti Martin Kližan a Lukáš Lacko prehrali v pondelňajšom zápase 1. kola štvorhry mužov na OH v Londýne (hrá sa 28. júla – 5. augusta na tráve v All England Lawn Tennis and Croquet Clube vo Wimbledone) s favorizovanými Srbmi Jankom Tipsarevičom a Nenadom Zimonjičom nasadenými ako tretími za 58 minút 3:6, 3:6.

Dvadsaťtriročný Bratislavčan Kližan predtým v rovnaký deň nestačil v 1. kole dvojhry na Američana Andyho Roddicka (5:7, 4:6).

Dvadsaťštyriročný piešťanský rodák Lacko už v sobotu na úvod singlovej súťaže prehral s Nemcom Philippom Petzschnerom (6:7 /5/, 1:6), náhradníkom za nedoliečeného Chorváta Iva Karloviča. Obaja Slováci boli debutantmi pod piatimi kruhmi.

Kližan s Lackom v úvodnom sete proti Tipsarevičovi a Zimonjičovi stratili servis na 3:5. Na príjme v deviatej hre vyrovnali z 15:40 na zhodu, ale nepridali nič navyše. V druhej časti neodvrátili tretiu hrozbu za stavu 2:2 a Srbi si už udržali náskok brejku. Pri potvrdzovaní v šiestom geme si poradili s troma brejkbalmi súperov. V deviatej hre sa ešte raz presadili na returne.

S našou deblovou hrou sa proti týmto tophráčom na tráve len veľmi ťažko presadzuje. Najväčší rozdiel bol v prvom voleji. Keď išli na sieť, sklepli to pekne a na tomto povrchu sa proti tomu len ťažko niečo vymýšľa, keď loptička hneď sklzne. Na začiatku setov sme s nimi držali krok, ale potom prišiel gem, kde zahrali dve, tri lopty a brejkli nás. Potom si to už doservovali do konca. My sme obaja singlisti, štvorhru hrávame len minimálne. Ja som ju tento rok hral asi dva či trikrát. Na turnajoch ju berieme skôr ako tréning. Viac-menej sme hrali to, čo sme naučení zo singla. Proti takýmto hráčom to však nestačí,“ povedal Lukáš Lacko.

Martin Kližan k zápasu dodal: „Súperi boli lepší a prevyšovali nás na kurte vo všetkom. Mňa brejkli v prvom sete, Lukáša v druhom a potom si podržali servisy. Mali sme tri šance na brejk, ale nevyužili sme ich. Oni si podržali podanie a my sme sa nevrátili do zápasu. Na olympijské hry však budem mať dobré spomienky, bola tu super atmosféra. Som rád, že som prišiel.“

Štvorhra mužov – 1. kolo:

Janko Tipsarevič, Nenad Zimonjič (Srb.-3) – Martin Kližan, Lukáš Lacko (SR) 6:3, 6:3 za 58 minút (27, 31)