TENIS-RG: Federer postúpil v Paríži do 3. kola

Bez názvu
Roger Federer (vpravo) Foto: SITA/AP

PARÍŽ 26. mája (WEBNOVINY) – Najvyššie nasadený hráč a zároveň obhajca titulu v mužskej dvojhre na Roland Garros v Paríži Roger Federer postúpil už do 3. kola na týchto otvorených majstrovstvách Francúzska v tenise. Federer zdolal v stredu popoludní Kolumbijčana Alejadra Fallu za 120 minút 7:6 (4), 6:2, 6:4 a jeho najbližším súperom bude víťaz súboja Olivier Rochus (Belg.) – Julian Reister (Nem.). Dvadsaťosemročný Švajčiar sa v súboji dvakrát prerušenom pre dážď potrápil len v prvom sete, keď jeho súper (70. v rebríčku ATP) za stavu 6:5 podával na víťazstvo. Napokon však favorit rebrejkom získal svoje podanie naspäť a v tajbrejku dominoval 7:4. Od tohto okamihu povolil kolumbijského ľavákovi už len šesť gemov a naďalej pokračuje v turnaji bez straty setu. Federer zaznamenal podľa štatistík ATP 699. víťazstvo kariéry na hlavnom okruhu a 149. na antuke. Ak bude teda úspešný aj v treťom kole, pokorí ďalšie dva významné míľniky svojej impozantnej kariéry.

Federer zdolal Fallu na parížskej antuke už druhýkrát, predtým v roku 2006 v 2. kole. „V prvom sete zahral môj súper veľmi dobre. Mal som v jeho závere aj šťastie, lebo on tlačil a ja som robil chyby,“ komentoval Federer, ktorý urobil v zápase až 34 nevynútených chýb. Vykompenzoval ich 36 víťaznými údermi a len jednou stratou vlastného servisu. „Nie každý zápas je bezproblémový, najmä nie na antuke. Som preto spokojný s tým, že som postúpil, hoci výkon nebol bez chýb. Treba si vážiť každé víťazstvo,“ dodal fenomenálny Federer vlaňajším víťazstvom v Paríži skompletizoval svoju zbierku grandslamových titulov, medzičasom ich má na konte už rekordných šestnásť. Švajčiarsky tenista sa predstavuje na Roland Garros dvanástykrát a okrem celkového triumfu má na konte aj tri finálové účasti z rokov 2006 – 2008.