Syn Usámu bin Ládina sa chce USA pomstiť za smrť svojho otca

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Usáma bin Ládin
Niekdajší vodca al-Kájdy Usáma bin Ládin. Foto: archívne, SITA/AP

Londýn 10. júla (WebNoviny.sk) – Syn mŕtveho vodcu teroristickej siete al-Káida Usámu bin Ládina sa vo zvukovom zázname zverejnenom na internete vyhráža Spojeným štátom, že sa za smrť svojho otca pomstí. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na organizáciu SITE, monitorujúcu aktivity militantov na internete.

Hamza bin Ládin v 21 minútovom prejave nazvanom Všetci sme Usáma sľubuje, že al-Káida bude pokračovať v celosvetovom boji proti Spojeným štátom a ich spojencom.

„Budeme na vás útočiť doma aj v zahraničí v odvete za útlak palestínskeho, afganského, sýrskeho, irackého, jemenského a somálskeho ľudu, ako aj ostatných moslimských krajín, ktoré váš útlak neprežili. Pokiaľ ide o pomstu islamského národa za šejka Usámu… nie je to pomsta za Usámu ako človeka, ale za všetkých, ktorí bránili islam,“ povedal vo svojom prejave Hamza bin Ládin.

Strojcu útokov z 11. septembra 2001 a vodcu al-Káidy Usámu bin Ládina zabilo špeciálne komando amerického vojenského námorníctva 2. mája 2011 pri prestrelke v dome, v ktorom sa v pakistanskom meste Abbottabad, približne 100 kilometrov severne od Islamabadu, ukrýval.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Bin LádinUsáma bin Ládin
Firmy a inštitúcie Al-Kájda