Švajčiari rozstrieľali Slovincov, Francúzi po predĺžení zdolali Rakúšanov

Fínsko, hokej, MS v hokeji 2023
Francúz Sacha Treille (vpravo) oslavuje s Florianom Chakiachvilim po tom, čo strelil druhý gól svojho tímu počas zápasu skupiny A medzi Francúzskom a Rakúskom na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji vo fínskom Tampere v sobotu 13. mája 2023. Foto: SITA/AP

V úvode sobotňajšieho programu na 86. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji vo fínskom Tampere a lotyšskej Rige sa zrodilo vysoké víťazstvo Švajčiarom nad výberom Slovinska 7:0.

Využili štyri presilovky

Helvéti v stretnutí rižskej B-skupiny využili na gól štyri zo šiestich presiloviek a jeden presný zásah dosiahli tesne po skončení početnej výhody.

Dva góly Švajčiarov zaznamenal Denis Malgin a čisté konto si pripísal brankár Leonardo Genoni, ktorý zneškodnil všetkých 17 striel súpera.

Muselo sa predlžovať

V A-skupine v Tampere sa prvýkrát na aktuálnom šampionáte muselo predlžovať. Francúzi aj Rakúšania počas šesťdesiatich minút strelili po jednom presilovkovom góle, už v prvej minúte predĺženia zariadil druhý bod pre „krajinu galského kohúta“ Sacha Treille tiež v početnej výhode.

Od 15.20 h SELČ si vo Fínsku zmerajú sily Maďari s Dánmi a v Rige Nóri s Kazachmi. Večer od 19.20 h SELČ sú na programe súboje Nemecko – Fínsko a Slovensko – Lotyšsko.

Súhrn sobotňajších stretnutí na majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Fínsku a Lotyšsku:A-skupina (Tampere):
Francúzsko – Rakúsko 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)