Šutaj Eštok vymenoval Soláka za policajného prezidenta (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Šutaj Eštok, Solák
Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok vymenoval do funkcie prezidenta Policajného zboru Ľubomíra Soláka. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok v piatok vymenoval do funkcie prezidenta Policajného zboru Ľubomíra Soláka. Ako ďalej informoval tlačový odbor rezortu vnútra, Solák má služobnú prax v polícii v dĺžke 25 rokov a prešiel viacerými pozíciami vrátane riadiacich, teda spĺňa zákonné podmienky na výkon funkcie prezidenta Policajného zboru.

Príchod s víziou upokojenia situácie

Od 15. novembra viedol Solák Policajný zbor na základe dočasného poverenia, pričom do zboru opätovne nastúpil z Mestskej polície Bratislava.

„Som presvedčený, že pán Solák bude správnym človekom na čele Policajného zboru, bude sa vždy zastávať zákona, spravodlivosti a bude partnerom pre radových policajtov. Prichádza s víziou upokojenia situácie v Policajnom zbore, zdieľame rovnaký názor, že zákon má platiť pre každého jedného príslušníka,“ povedal Šutaj Eštok.

Policajný prezident musí podľa neho riešiť všetky problémy, s ktorými Policajný zbor zápasí, či už je to dlhodobý personálny podstav, materiálno-technické zabezpečenie policajtov, ako aj problém infraštruktúry policajných staníc.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Na prvom mieste má byť bezpečnosť

Podľa Soláka je na prvom mieste, aby si polícia kvalitne plnila svoje úlohy pri zaisťovaní bezpečnosti obyvateľov a aby sa policajti vždy riadili v službe zákonom bez vnášania politiky či osobného pohľadu.

„Budem sa snažiť vytvoriť seriózne podmienky pre každého jedného policajta, výzvou pre nasledujúce obdobie je najmä riešiť problém poddimenzovanosti v Policajnom zbore a udržania príslušníkov v zbore,“ doplnil policajný prezident.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľubomír SolákMatúš Šutaj Eštok
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPolicajný zbor SR