Superskupina Atoms For Peace zverejnila debutový album

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Atoms for peace
Atoms for Peace Foto: Facebook.com/atomsforpeace

BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) – Medzinárodná superskupina Atoms For Peace zverejnila debutový album s názvom Amok. Ten oficiálne vyjde o necelý týždeň – v pondelok 25. februára. Nahrávka sa dá však už dá vypočuť.

Kapela, ktorú tvoria líder Radiohead Thom Yorke, basgitarista Red Hot Chili Peppers Michal „Flea“ Balzary, producent Nigel Godrich, bubeník Joey Waronker a brazílsky perkusionista Mauro Refosco, na album zaradila celkovo deväť skladieb.

V pondelok sa Yorke a Godrich zúčastnili na Reddit Ask Me Anything session, počas ktorej prirovnali prácu na projekte Atoms For Peace po Radiohead k „jedení zmrzliny po dobrom obede“. Na otázku, či sa Radiohead skutočne plánujú v lete vrátiť do štúdia, Godrich zrejme žartom odpovedal, že majú pripravených asi 50 nových piesní.

„Všetky sa mi páčia,“ dodal producent. Jeden z fanúšikov sa ho opýtal na to, čo najbližšie čaká Radiohead a Atoms For Peace. „Čo bude ďalej? No, nevideli sme sa naozaj dlho, takže sa v apríli a máji opäť zídeme v jednej miestnosti. Dúfam,“ povedal Yorke, no neuviedol, či má na mysli Radiohead alebo Atoms For Peace.

Debutový album s názvom Amok

Názov superskupiny Atoms For Peace pochádza zo slávneho prejavu amerického prezidenta Dwighta D. Eisenhowera z roku 1953 a tiež zo skladby pochádzajúcej z Yorkeovho debutového albumu The Eraser (2006). Atoms for Peace spolu po prvý raz vystúpili 2. októbra 2009 v Los Angeles.

V apríli 2010 absolvovali krátke turné po Spojených štátoch amerických. Hudobníci na ňom hrávali piesne z Yorkeovho sólového albumu, raritné veci od Radiohead ako Super Collider či Paperbag Writer a tiež úplne nové skladby. Neskôr sa kapela predstavila na americkom festivale Coachella a na japonskom podujatí Fuji Rock, kde odohrala zatiaľ jediný koncert mimo USA.

Informácie pochádzajú z webovej stránky nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Red Hot Chili PeppersThom Yorke