Súboj Slovákov v NHL sa skončil víťazstvom pre Meszároša

Jágr
K výhre Philadelphie prispel aj Čech Jaromír Jágr Foto: SITA, AP

NEW YORK 8. decembra (WEBNOVINY) – Andrej Sekera si síce pripísal asistenciu na presný zásah na 2:0, ale v stredajšom súboji slovenských hokejistov v rámci stretnutia Buffalo – Philadelphia v zámorskej NHL mal napokon väčšiu radosť hosťujúci Andrej Meszároš.

„Letci“ si odviezli z First Niagara Center víťazstvo 5:4 po predĺžení. Prehrávali pritom 0:3, k obratu zavelil sekundu pred prvou sirénou Max Talbot. Philadelphia päť dní dozadu mala rovnaké manko proti Anaheimu, a tiež napokon uspela. Flyers aj zásluhou stredajšieho triumfu majú na svojom konte už 35 bodov a v tabuľke Atlantickej divízie im patrí druhé miesto s jednobodovým odstupom za lídrom Východnej konferencie Pittsburgh Penguins.

Veľký podiel na víťazstve nad Buffalom má krídelník Claude Giroux, ktorý asistoval pri troch góloch svojho mužstva v druhej tretine a v predĺžení sám rozhodol. Právom sa tak stal prvou hviezdou duelu. „Náš tím sa nikdy nevzdáva a v dnešnom súboji to dokázal. Bojovali sme, no zároveň sme si zápas užívali. Po nevydarenom vstupe do zápasu sme v druhej časti predvádzali svoju typickú hru, rovnako aj v tretej tretine,“ povedal po súboji Giroux, ktorý sa štvorbodovým zápisom dostal na čelo kanadského bodovania celej súťaže pred doterajšieho lídra Phila Kessela z Toronta. Philadelphii sa v tejto sezóne u súperov mimoriadne darí, zvíťazila už v jedenástom zo štrnástich zápasov vonku.

Ďalšie dva stredajšie súboje sa skončili rovnakým výsledkom, hostia v nich triumfovali 5:3. Tréner Caroliny Kirk Muller si po štyroch prehrách pripísal na svoje konto prvé víťazstvo v pozícii hlavného trénera v NHL, keď jeho zverenci zdolali domáci Edmonton. Oilers sa ujali v 11. min vedenia zásluhou presného zásahu Belangera, ale Hurricanes šnúrou štyroch gólov otočili vývoj duelu vo svoj prospech. Iskierku nádeje na úspešný výsledok pre domáci tím vykresal v druhej tretine Eager, ale v 44. min zrazil „olejárov“ na kolená Tuomo Ruutu a zabezpečil Caroline víťazstvo po siedmich prehrách v rade.

Konečnú podobu výsledku dal neskôr svojím trinástym gólom v sezóne Ryan Nugent-Hopkins, ktorý ako nováčik nazbieral už úctyhodných 30 kanadských bodov. „Je krásne môcť sa po dlhšom čase opäť usmievať. Chceli sme dosiahnuť úspech pre trénera Mullera, pretože si to zaslúži svojím prístupom. Z utorňajšej nepríjemnej prehry (v Calgary 6:7, pozn.) sme sa rýchlo spamätali a odohrali dobrý zápas,“ poznamenal gólman hostí Cam Ward.

Z víťazstva 5:3 na ľade Ottawy sa tešia hokejisti Washingtonu. Po päťzápasovej pauze bez gólu a iba s dvoma asistenciami sa do streleckej listiny zapísala hviezda profiligy Alexander Ovečkin. Ten v 54. min spoza vlastnej bránky prenikol až do útočného pásma domáceho tímu, obkorčuľoval bránku gólmana C. Andersona a šikovným zabrzdením sa zbavil obrancu. Následne naznačil strelu a po ľade poslal „Caps“ do vedenia (3:2), o ktoré už Washington neprišiel. Ovečkin je v súčasnosti druhým najproduktívnejším hráčom svojho mužstva, na Nicklasa Bäckströma stráca deväť bodov.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo – Philadelphia 4:5 po predĺžení (3:1, 0:3, 1:0 – 0:1)

Góly: 11. Leino (Z. Kassian, Adam), 19. Z. Kassian (SEKERA), 20. Vanek (Pominville, D. Roy), 59. D. Stafford (Pominville, Gragnani) – 20. M. Talbot (Voráček), 26. Read (Timonen, C. Giroux), 35. Hartnell (C. Giroux), 38. Jágr (C. Giroux), 63. C. Giroux.

Ottawa – Washington 3:5 (0:0, 2:1, 1:4)

Góly: 33. Condra (E. Karlsson, Z. Smith), 38. N. Foligno (Gončar), 57. M. Michálek (Greening) – 23. Halpern (Wideman, Brouwer), 50. Nicklas Bäckström (Laich, Carlson), 54. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Orlov), 55. Brouwer (Johansson, Carlson), 60. Carlson (Halpern)

Edmonton – Carolina 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Góly: 11. Belanger (Pääjärvi, Sutton), 36. Eager (Petrell, Lander), 54. Nugent-Hopkins (Gagner, Eberle) – 20. Skinner, 25. McBain (T. Kaberle, Faulk), 32. Dwyer (E. Staal, T. Kaberle), 36. LaRose (B. Allen), 44. T. Ruutu (J. Jokinen, Gleason)

Kanadské bodovanie a najlepší strelci zámorskej hokejovej NHL, stav k 7. decembru: