Strelecké suchoty v Corgoň lige, padli iba dva góly

FC Nitra - Spartak Myjava 0:1
Martin Hala z FC Nitra (vpravo) a Peter Šulek z Spartak Myjava (vľavo) počas 2. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - Spartak Myjava . Nitra, 20. júl 2013. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 20. júla (WEBNOVINY) – Po piatkovej predohrávke 2. kola Corgoň ligy, v ktorej futbalisti Ružomberka zvíťazili v Zlatých Moravciach 3:1, sa v sobotu hrali ďalšie dva zápasy.

Fanúšikovia v nich videli iba dva góly. Banská Bystrica porazila Košice 1:0 a rovnaký výsledok sa zrodil aj v Nitre. Pod Zoborom sa však domáci futbalisti z víťazstva netešili, pretože podľahli Myjave.

Futbal – Corgoň liga 2013/2014 – 2. kolo – sobota:

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Košice 1:0 (1:0)

Gól: 36. Pavol Jurčo, ŽK: 45.+ Savič, 58. Pavol Jurčo – 64. Šinglár, 71. Viazanko, rozhodovali: Šuniar – Slyško, Petríček, 2640 divákov

Banská Bystrica: Rodinger – M. Turňa, Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira – Brašeň (87. Chrien), Faško, Považanec (59. Slančík), Savič (72. B. Ľupták) – Peňaška, Pavol Jurčo

Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth (69. O. Diaby), Kavka, Bašista, Sekulič – Šinglár (84. Skvašík) – Viazanko, O. Duda, Bukata, Pačinda (81. K. Diaby) – Haskič

Hlasy:

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Zápas sme mali rozhodnúť už v prvom polčase, mohli sme výraznejšie vyhrávať a prakticky mohlo byť do prestávky vymaľované a bolo by po zápase. Tým, že sme nepremenili gólové šance, náskok bol jednogólový a to živilo nadej pre hostí. Dobrou defenzívnou hrou celého mužstva sme napokon relatívne v pohode uhrali tento výsledok.“

Jaroslav Galko (tréner Košíc): „Úmyslom bolo uhrať v Banskej Bystrici dobrý výsledok, ale nepodarilo sa nám to. Najmä v úvode zápasu sme robili dosť veľké školácke chyby. Po domácej pravej strane nám robili problémy prvé príležitosti Dukly. No až tretiu našu hrúbku Banská Bystrica využila a potrestala. Potom sme síce zvýšili aktivitu, ale v prvom polčase sme sa do nejakej príležitosti nedostali, keďže sme zbytočne tlačili všetko stredom. V druhom polčase to bola z našej strany ešte väčšia aktivita, ale domáci dobre zhusťovali priestor a bránili. Škoda, že sme nevyužili štandardku, keď lopta skončila na brvne. V závere ešte Haskič mohol vyrovnať. Bohužiaľ aktívni sme v druhom polčase boli, ale nedali gól a preto ideme domov bez bodu.“

Obrazom: Košičania tesne prehrali pod Urpínom

FK Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 1:0
Zľava: Mikuláš Tóth z MFK Košice a Pavol Jurčo z FK Dukla Banská Bystrica počas 2. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FK Dukla Banská Bystrica - MFK Košice. Banská Bystrica, 20. júl 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička

Darko Tofiloski z MFK Košice (vľavo) počas 2. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FK Dukla Banská Bystrica - MFK Košice. Banská Bystrica, 20. júl 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička
Zľava: Peter Šinglár z MFK Košice a Jakub Považanec z FK Dukla Banská Bystrica počas 2. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FK Dukla Banská Bystrica - MFK Košice. Banská Bystrica, 20. júl 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička
Peter Bašista z MFK Košice (vpravo dole) a Jakub Považanec z FK Dukla Banská Bystrica (vľavo dole) počas 2. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FK Dukla Banská Bystrica - MFK Košice. Banská Bystrica, 20. júl 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička
Sprava: Ondrej Duda z MFK Košice a Ján Nosko z FK Dukla Banská Bystrica počas 2. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FK Dukla Banská Bystrica - MFK Košice. Banská Bystrica, 20. júl 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička

I. polčas

Futbal
Futbal

Dukla začala aktívne. Do prvej šance sa dostali domáci futbalisti už v 5. min, keď po šikovnej narážačke strieľal z rohu šestnástky Peňaška, no vysokú loptu gólman Tofiloski vyrazil do bezpečia.

Hostia sa iba sporadicky dostávali pred bystrickú bránku a Rodingera výrazne neohrozili.

Najväčšiu šancu mali hráči spod Urpína v 15. min. Z prvej poslal nový domáci kapitán Brašeň presnú prihrávku do pokutového územia Jurčovi, ktorý však mieril do žrde.

Banskobystričania mali v prvom polčase prevahu, dobre kombinovali a napádali košické rozohrávky. V 30. min po Savičovej prihrávke z ľavej strany strieľal spoza veľkého vápna voľný Brašeň, ale lopta letela pár centimetrov nad brvnom.

Domáci sa gólu dočkali v 36. min, z chyby hosťujúcej obrany ťažil Peňaška, keď sa dostal do úniku a hoci Tofiloského neprekonal, Jurčo vyrazenú loptu pohodlne upratal do poloprázdnej bránky – 1:0.

Do prestávky ešte zaujala šikovná pätička Peňašku, ale stav sa už nemenil.

II. polčas

Aj do druhého polčasu vstúpila aktívne Dukla, keď to hneď v úvode skúšal z vyše 25 metrov tvrdou strelou Považanec, no košický brankár bol na mieste.

Prvá vážnejšia príležitosť sa hosťom naskytla v 50. min. Z priameho kopu z asi sedemnástich metrov pálil Pačinda do brvna.

Košičanov tento moment povzbudil, prevzali taktovku hry a začali sa viac tlačiť dopredu, avšak vyloženú šancu si nevypracovali.

S pribúdajúcimi minútami sa naskytli brejkové možnosti bystrickým futbalistom, no ani jedna nebola výraznou hrozbou pre Tofiloského.

Dukla si napokon ustrážila jednogólový náskok, i keď v 85. min pohrozil dobrou strelou spoza pokutového územia Haskič, ale lopta išla vedľa žrde.

V poslednej minúte mohol prikrášliť výsledok domáci strelec Jurčo, ale lopta si cestu medzi žrde nenašla.

FC Nitra – Spartak Myjava 0:1 (0:0)

Gól: 51. Šulek, ŽK: 25. Šimončič, 58. Hála, 60. M. Kolmokov, 75. Cléber – 4. Kukoľ, ČK: 23. Kukoľ (Myjava) po druhej ŽK, rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Hancko, 1250 divákov

Nitra: M. Chudý – Hála, Kaspřák, M. Kolmokov, Mičic – Šimončič – Ivančík (67. Turčák), Šmehyl (55. Gajdoš), Cléber – Benčík, Ševčík (63. Paukner)

Myjava: Solnička – Siva, Černáček, Častulín, Lukšík – T. Marček – Kukoľ, T. Bruško (63. Kosík), Šulek – Š. Pekár (73. E. Daniel), Sládek (83. Pelegríni)

Hlasy:

Ladislav Šimčo (tréner Nitry): „Zápas sme mali dobre rozohraný. Po vylúčení myjavského hráča sme držali loptu a vytvorili sme si veľkú šancu, ktorá sa skončila na brvne. Po inkasovanom góle sme hrali pod stresom. Toto mužstvo ešte nevie zvládať takéto ťažké zápasy.“

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): „Klobúk dolu pred našimi hráčmi. Po prehre 0:4 z minulého týždňa nebolo jednoduché dať mužstvo dokopy. Od streleného gólu sa prejavila vyššia taktická zrelosť a vyspelosť. To, čo sme minulý týždeň stratili, sme teraz získali späť. Ukázali sme srdce a lepší dojem.“

Obrazom: Oslabená Myjava zvíťazila v Nitre

Cleber Silva z FC Nitra (vpravo) a Matej Siva zo Spartak Myjava (vľavo) počas 2. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - Spartak Myjava . Nitra, 20. júl 2013. Foto: SITA/Martin Havran

Peter Mičič z FC Nitra (vľravo) a Peter Sládek zo Spartak Myjava (vpravo) počas 2. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - Spartak Myjava . Nitra, 20. júl 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Peter Mičič z FC Nitra (vpravo) a Matej Siva zo Spartak Myjava (vľavo) počas 2. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - Spartak Myjava . Nitra, 20. júl 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Peter Šulek (vľavo) a Peter Sládek (vpravo) z Spartak Myjava počas 2. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - Spartak Myjava . Nitra, 20. júl 2013. Foto: SITA/Martin Havran

I. polčas

Lepší vstup do zápasu mohli mať hostia. V 6. min však proti Pekárovi zblízka dobre zasiahol brankár Chudý.

Od 23. min hrala Nitra presilovku, Kukoľ stiahol Clébera a po druhej žltej karte uvidel červenú.

V následnej akcii našiel Cléber hlavu Benčíka, no ten poslal loptu tesne nad. Nitra sa v početnej výhode nevedela presadiť.

Naopak, domácim pohrozil dobrou strelou z priameho kopu Bruško, Chudý si poradil.

Najväčšia šanca prvého dejstva prišla v 33. min – domáci Hála nacentroval do šestnástky a Ševčík hlavičkou poslal loptu do brvna Solničkovej bránky.

II. polčas

V 48. min šikovne potiahol loptu Kaspřák, tá sa po Cléberovej prihrávke dostala k Ševčíkovi, ktorý zblízka vyprášil Solničkove rukavice.

Nedáš dostaneš sa potvrdilo už o minútu. Rohový kop zahral Bruško na nohu Šuleka, ktorý bez prípravy nezaváhal – 0:1.

V 56. min strieľal Clebér z hranice šestnástky tesne vedľa bránky. Druhý gól obetavo hrajúcich hostí mohol pridať v 64. min Šulek, tvrdú strelu zblízka však namieril nad bránku.

Hostia mali napriek oslabeniu viac z hry a v 70. min zakončil obliehanie nitrianskej bránky nepresnou strelou Siva.

Zaváhanie brankára Chudého v 78. min nepotrestal striedajúci Daniel. Vyrovnanie nepriniesla ani akcia Pauknera, ktorý našiel pred bránkou Clébera, no ten zblízka nedal. Myjava tak udržala najtesnejšie vedenie a pod Zoborom zvíťazila.