Stoch opäť v zostave kola podľa goal.com

Stoch

AMSTERDAM 14. decembra (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch sa opäť dostal do zostavy kola najvyššej holandskej súťaže, ktorú zostavuje portál goal.com. Dvadsaťročný rodák z Nitry v sobotu v zápase proti NAC Breda v rámci 17. kola Eredivisie 2009/2010 strelil dva góly a pomohol Twente Enschede k plnému bodovému zisku. Aktuálny líder tabuľky FC Twente síce prehrával 0:1, no „Miňo“ Stoch najprv panenkovským spôsobom premenil pokutový kop a potom krásnou strelou do ľavého horného rohu bránky súpera otočil skóre na 2:1. Twente napokon triumfovalo 3:1, keď záverečný presný zásah pridal útočník Bryan Ruiz. Stochovi sa ako jedinému hráčovi Enschede podarilo dostať sa do zostavy 17. kola, v ktorej figurujú aj dvaja obrancovia PSV Eindhoven (Francisco Rodriguez a Erik Pieters) či dvojica z Ajaxu Amsterdam (Luiz Suárez, Mitchell Donald). „Vysoko hodnotený krídelník sa v sobotu večer opäť predviedol skvelým výkonom. Stoch krátko po polčasovej prestávke vyrovnal z penalty a la Panenka a o pár minút neskôr zabezpečil svojmu tímu vedenie 2:1 fantastickou strelou do horného rohu,“ napísali autori o výkone Miroslava Stocha v stretnutí proti Brede.

Ideálna zostava 17. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže podľa portálu goal.com:

Sergio Romero (AZ Alkmaaar) – Paul Verhaegh (Vitesse Arnhem), Francisco Rodriguez (PSV Eindhoven), Kevin Hofland (Feyenoord Rotterdam), Erik Pieters (PSV Eindhoven) – Edwin de Graaf (NAC Breda), Mitchell Donald (Ajax Amsterdam) – Luis Suárez (Ajax Amsterdam), Thomas Enevoldsen (Groningen), MIROSLAV STOCH (Twente Enschede) – Bas Dost (Heracles).