Stanislav Varga už nie je trénerom nováčika Fortuna ligy z Banskej Bystrice, nahradil ho Michal Ščasný

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Michal Ščasný
Český futbalový tréner Michal Ščasný. Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni

Futbalový klub MFK Dukla Banská Bystrica vymenoval do funkcie hlavného trénera Čecha Michala Ščasného, ktorý sa stal nástupcom prepusteného Stanislava Vargu.

Štyridsaťtriročný odborník už pôsobil na Slovensku v Senici, Trnave a Nitre, podľa oficiálneho webu nováčika najvyššej slovenskej súťaže v sezóne 2022/2023 uprednostnil stredoslovenský klub pred ponukou z Cypru.

Ščasného asistentmi budú Štefan Rusnák a Mário Auxt, brankárov bude naďalej viesť Norbert Juračka.

„Chcem odviesť v Dukle dobrú robotu. Ide o tradičný klub, v minulosti bol na vysokej úrovni v lige i v európskych pohároch. Tento klub má tradíciu, výborné zázemie. Mojím cieľom je odviesť dobrú robotu a nadviazať na prácu Stana Vargu. Hráčsky káder je na dobrej úrovni. Videl som niektoré zápasy Banskej Bystrice v druhej lige počas uplynulej sezóny, sledoval som tento tím. Sú v ňom hráči, ktorí dlhé roky pôsobili v najvyššej súťaži, čiže skúsenosti majú. Treba nadviazať na dobrú robotu, ktorá bola v klube odvádzaná a ja dúfam, že sa nám bude v najvyššej súťaži dariť,“ povedal Ščasný pre klubový web.

„Za Michala Ščasného hovoria výsledky jeho práce v kluboch, v ktorých pôsobil. Či už to bolo v Senici alebo v Spartaku Trnava. Išli o ňom len tie najlepšie referencie. Takisto sa poznáme osobne. Som presvedčený, že nášmu klubu a mužstvu dokáže pomôcť. Rokovania s Michalom boli rýchle, obojstranne uspokojivé a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ uviedol na margo nového kormidelníka športový riaditeľ Dukly Jozef Mores.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef MoresMichal ŠčasnýStanislav Varga
Firmy a inštitúcie MFK Dukla Banská Bystrica