Spartak Moskva s Hudáčkom zdolal Petrohrad, v play-off KHL triumfoval aj CSKA Moskva

Július Hudáček, KHL
Brankár Július Hudáček v drese Spartaka Moskva. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

MOSKVA 26. februára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Spartaka Moskva prekvapujúco triumfovali v utorňajšom úvodnom stretnutí štvrťfinále Západnej konferencie v play-off KHL na ľade SKA Petrohrad.

Hudáček zneškodnil všetky strely súpera

Slovenský brankár Július Hudáček zneškodnil všetkých 30 striel domácich hráčov a mal výrazný podiel na víťazstve svojho tímu 2:0. O góly sa prvej tretine postarali Robin Hanzl a Martins Karsums, ktorí zhodne využili presilovú hru. Séria bude pokračovať druhým zápasom vo štvrtok 28. februára.

V úvodnom utorňajšom dueli sa tešili z výhry hokejisti Barysu Astana, ktorí zdolali Torpedo Nižnij Novgorod 4:1 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa dostali do vedenia 1:0. Výraznou mierou sa o vydarený začiatok kazašského klubu postaral útočník Brandon Bochenski, strelec dvoch gólov.

CSKA Moskva zdolal Viťaz Podoľsk

Do play-off Východnej konferencie úspešne vstúpili aj hráči Avtomobilistu Jekaterinburg. Na vlastnom ľade zdolali hokejistov Traktora Čeľabinsk 3:0.

Domáci postavili základný kameň úspechu už v prvej tretine, keď strelili dva góly. Presadili sa skúsení útočníci Nigel Dawes a Dan Sexton. Rezultát stanovil Anatolij Golyšev v 21. min.

Menoslov úspešných tímov v rámci utorňajšieho programu ukončuje armádny klub CSKA Moskva. Tím, ktorý získal v základnej časti KHL najviac bodov (106), vstúpil úspešné aj do vyraďovacích bojov, keď v Západnej konferencii zdolal Viťaz Podoľsk jednoznačne 4:0. Autorom víťazného gólu bol v 35. min Michail Grigorenko.

Play-off KHL – štvrťfinále konferencií

• hrá sa na štyri víťazstvá:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Barys Astana – Torpedo Nižnij Novgorod 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) – stav série: 1:0
Góly: 42. a 57. Bochenski, 40. A. Petersson, 44. Frattin – 13. Sabolič

Avtomobilist Jekaterinburg – Traktor Čeľabinsk 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) – stav série: 1:0
Góly: 14. Dawes, 15. Sexton, 22. Golyšev