Slovnaft Cup bude mať v ďalšej sezóne viac účastníkov, tímy budú súťažiť o zaujímavé odmeny

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Slovnaft Cup - trofej pre víťaza
Trofej pre víťaza Slovnaft Cupu. Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský.

Do nasledujúceho ročníka slovenskej pohárovej súťaže vo futbale sa prihlásilo 229 tímov, Slovnaft Cup 2020/2021 bude mať o jedného účastníka naviac v porovnaní s už skončenou sezónou. Informuje o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Do súťaže sa zapoja kluby z prvých piatich slovenských líg a dvaja víťazi oblastných pohárov.

Zaujímavý formát pre tímy z regiónov

Prvé kolo je založené na regionálnom princípe, to znamená, že sa medzi sebou stretnú spravidla len mužstvá z jedného regiónu. Dvojice prvého kola si žrebujú samotné regióny. Následne sa vytvorí pavúk, ktorý je platný aj pre ďalšie dve kolá. Od štvrtého kola sa už každé ďalšie žrebuje samostatne,“ ozrejmil vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik. V prvom kole súťaže je na programe 101 duelov, do hry ešte nezasiahnu kluby z Fortuna ligy a II. ligy, tie budú nasadené v 2. kole SC.

Na SFZ majú radosť, že ani pandémia koronavírusu a s ňou spojené ekonomické ťažkosti neubrali na počte účastníkov súťaže. „Som rád, že sa koronavírus negatívne neprejavil na počte prihlásených. Ukazuje sa, že Slovnaft Cup v takomto formáte, pri ktorom môžu kluby z regionálnych súťaží v ďalších kolách privítať na domácom ihrisku súpera z Fortuna ligy prípadne II. ligy, je pre tímy zaujímavý,“ pokračoval Richtárik.

Zaujímavé odmeny

Aj v sezóne 2020/2021 budú kluby súťažiť o zaujímavé finančné a materiálne odmeny. „Víťaz zinkasuje odmenu 50-tisíc eur, zdolaný finalista 20-tisíc eur a neúspešní semifinalisti po 5-tisíc eur. Najúspešnejší klub z regionálnych futbalových zväzov získa finančnú odmenu 3-tisíc eur, pokiaľ nepostúpi do semifinále. Okrem toho dostanú mužstvá, ktoré sa zapoja do 1. a 2. kola zápasové lopty – domáci klub päť a hosťujúci tri,“ dodal vedúci oddelenia riadenia súťaží.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Miroslav Richtárik
Firmy a inštitúcie SFZ Slovenský futbalový zväz