Slovenský tenisový zväz má nového prezidenta, Macka po 24 rokoch vystriedal Mečíř

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Miloslav Mečíř
Miloslav Mečíř. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák.

Po 24 rokoch má Slovenský tenisový zväz (STZ) nového prezidenta, Tibora Macka na tomto poste nahradil Miloslav Mečíř starší.

57-ročnému olympijskému šampiónovi v dvojhre mužov z kórejského Soulu 1988 vyjadril podporu doterajší zväzový šéf Macko, ktorý pôvodne ohlásil kandidatúru, no vo štvrtok ju stiahol a priklonil sa na stranu Mečířa.

Krošlák nedostal ani jeden hlas

Ten v sobotňajších voľbách na Rade STZ v Bratislave dostal 21 hlasov, jeho protikandidát Martin Kližan ich získal osem a tretí uchádzač Ján Krošlák nedostal ani jeden hlas. Informuje o tom oficiálny web STZ.

Bojnický rodák Miloslav Mečíř starší ukončil hráčsku kariéru v júli 1990 vo veku 26 rokov, limitovali ho totiž problémy s chrbtom.

V rebríčku ATP bol najvyššie na 4. priečke. na grandslamových turnajoch sa dvakrát dostal do finále, no na Australian Open 1989 ani na US Open 1986 v boji o titul neuspel.

Vyhral premiérový Hopmanov pohár

Na parížskom Roland Garros je jeho maximum semifinále z roku 1987 a na londýnskom Wimbledone rovnako semifinále z roku 1988. Na okruhu získal 11 singlových a 9 deblových titulov.

V tímových súťažiach bol členom víťaznej československej zostavy na neoficiálnych majstrovstvách sveta mužských tímov v roku 1987 a v roku 1987 spolu s Helenou Sukovou ovládol premiérový ročník Hopmanovho pohára.

Miloslav Mečíř starší bol viac ako dve dekády kapitánom slovenského daviscupového tímu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Miloš MečířTibor Macko
Firmy a inštitúcie STZ Slovenský tenisový zväz